Shell'den eşcinsellere destek ve teşvik!

Genel merkezi Hollanda'da bulunan dünya petrokimya devi Shell, eşcinsellere verdiği desteği resmi sitesinden duyurdu.

Gündem 09.04.2019 - 13:30 09.04.2019 - 13:30

Yahudi asıllı İngiliz vatandaşı Samuel Samuel tarafından İngiltere'de kurulan dünya petrokimya devi Shell, tüm dünyada eşcinsellere destek verdiğini açıklayan bir yazı yayınladı.

Türkiye'de hatırı sayılır pazar payına sahip olan Shell, tüm dünyada eşcinsellerle ilgili yürüttüğü faaliyeti Türkiye'de de yürütmeye devam ediyor. Konuyla ilgili eşcinsellerden destek gelirken, kamuoyundan da büyük tepki aldı. Eşcinselliğin normalleştirilip yaygınlaştırılmaya çalışıldığı yorumları yapıldı.

İşte Shell'in o yazısı:

"Shell'de farklı deneyimlere sahip göze çarpan kişilere destek oluyor ve işyerinde LGBT kapsayıcılığının öncüsü olmak için mücadele ediyoruz.

Shell'de çalışanlarımızın çeşitliliğine özen gösteriyoruz çünkü kapsayıcı bir işyerinin çalışanlarımızın kendini geliştirmesine ve bu sayede işimizin gelişmesine olanak sağladığına inanıyoruz.

Çalışanlarımız mükemmelleştikçe biz de mükemmellik kazanıyoruz. Bu nedenle lezbiyen, gay, biseksüel ve trans (LGBT) personelimize destek olmaktan, cinsel yönelimine veya cinsiyet kimliğine bakmaksızın çalışanlarımızın eşitliğini öne çıkarmaktan gurur duyuyoruz.

Dış dünya değiştikçe LGBT sorunlarına yönelik toplumsal yaklaşımın da tüm dünyada değişiklik gösterdiğinin farkındayız.

Bizim yaklaşımımız, bireysel inançları değiştirmek yerine çalışanlarımıza yönelik saygıyı güçlendirmek ve bu konudaki farkındalığı arttırmak. Çalışma Kurallarımız, tüm çalışanlarımıza, çalıştıkları yerden bağımsız olarak cinsel yönelimlerine veya cinsel kimliklerine bakmaksızın fırsat eşitliği sunmamızı öngörüyor."

Yorumlar (1)