Sigara içmeyenlere sevindiren haber! İzin Hakkı geliyor

Erciyes Teknopark, tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı çerçevesinde kritik bir karar aldı. Sigara alışkanlığından vazgeçilmesini teşvik etmek için sigara kullanmayan personele ilave 2 gün izin hakkı verildi.

Gündem 31.07.2020 - 21:43 31.07.2020 - 21:43

Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç yazılı bir açıklama yaptı. Kılıç açıklamalarında Sağlık Bakanlığı tarafından iki yıl önce tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı çıkarıldığını belirtti.

Bunun yanı sıra Recai Kılıç açıklamalarının devamında Erciyes Teknopark’ın da bu plan çerçevesinde, sigaranın bırakılmasını teşvik adına yönetim ofisi personelinin yıllık minimum izin sürelerine ilave 2 gün izin hakkı tanıdığını vurguladı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Recai Kılıç açıklamalarının devamında bu kararın 2020 yılını kapsadığını vurgulayarak hak kazanan personelin izinlerini kullanabileceklerini aktardı ve şöyle devam etti:

“Erciyes Teknopark Yönetim Kurulunca tütüne karşı mücadele eylem planı çerçevesinde belirtilen caydırıcı önlemlere uygun olarak, sigarayı bırakmanın teşvik edilmesi amacıyla sigara kullanmayan Erciyes Teknopark AŞ yönetim ofisi personeline, 2020 yılında hak edilmiş veya hak edilecek olan izinlerden başlayacak şekilde, 4857 sayılı iş kanununda belirtilen yıllık minimum izin sürelerine ilave 2 gün izin hakkı tanınmasına oy birliği ile karar verildi.

Karar gereğince 2020 yılından başlayacak şekilde sigara içmemeye özendirmek ve sigarayı bırakmaya teşvik amaçlı olarak her yıl 2 gün ilave izin hakkı tanınacak. Bu kapsamda sigara içen personel için herhangi bir izin hakkı değişikliği olmadan, bu kişiler iş kanunu hükümlerine göre izin hakkı kazanmaya devam edecek. Bu uygulamadaki amacımız, tütünle mücadeleye kurum olarak dikkat çekmek.”

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@