Şimşirgil ve Sofuoğlu'ndan Özlem Zengin'e İstanbul Sözleşmesi tepkisi

Marmara Üniversitesi tarih profesörü Ahmet Şimşirgil, AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin'in İstanbul Sözleşmesi açıklamalarına tepki göstererek çağrıda bulundu. Benzer şekilde Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'ndan da Zengin'e tepki geldi.

Siyaset 09.07.2020 - 20:59 09.07.2020 - 20:59

Dikkat çeken açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, AK Parti Grup Başkanveikili Özlem Zengin'in açıklamalarını eleştirdi. Benzer şekilde Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'ndan da Zengin'e tepki geldi. 

MİLLETİN FERYADI SİZE HALA ULAŞMADI MI?

Twitter hesabından Özlem Zengin'i etiketleyen Şimşirgil, ''İstanbul Sözleşmesi'nin bir Fetö projesi olduğunu hâlâ anlamadınız mı? Ak parti tabanı ve teşkilatları en fazla bundan mustarip duymadınız mı? Milletin bu konudaki feryadı size hâlâ ulaşmadı mı? Meseleyi içeride konuşacak iseniz siz neden dışarı taşıdınız?'' ifadelerini kullandı.

SEÇMEN AŞAĞILANIYOR

Şimşirgil'in açıklamalarına ek olarak seçmenin aşağılandığını vurgulayan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, ''Seçmen ona oy veriyor o da Kanlı Sözleşme nedeniyle ona oy veren seçmeni eleştiriyor hatta okumamakla yani CEHALETLE suçluyor, aşağılıyor. Aynı seçmeni, aynı kanlı sözleşme sebebiyle Göbeğini kaşıyan adam diyerek CHP de aşağılamıyor mu? Kaçarı yok, seçmen her türlü aşağılanıyor.'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar (3)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@