Sınıra 4 km uzaklıktaki kampa füze saldırısı! Kampta 100 bin mülteci barınmakta...

Türkiye-Suriye sınırındaki Kah çadır kampına Esad’ın kontrolü altındaki silahlı milisler füze saldırısı düzenlendi. Çadır kampın konumu,Türkiye sınırından 4km uzaklıkta.

Dosya 21.11.2019 - 00:43 21.11.2019 - 00:43

Türkiye sınırına 4 km uzaklıktaki sığınmacıların kaldığı Kah Çadır Kampı'na Suriye Rejim Güçleri tarafından füze saldırısı gerçekleştirildi. 

Türkiye'ye çok yakın mesafede bulunan bu kampta 100 binin üzerinde sığınmacı barınıyor. 

GÜVENLİ BÖLGEYE DAHİL EDİLECEKTİ

Kampta barınan mülteciler,Türkiye’ye yakın olmasından dolayı güvenli bir bölgeye dahil olmayı umuyordu. Esed güçlerinin gerçekleştirdiği saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 kişinin hayatını kaybettiği biliniyor.

 Kah Mülteci Kampı'na gerçekleştirilen bu saldırıda kullanılan füzenin, İran destekli Şii milislerin konuşlandığı Halep kırsalından ateşlendiği belirtiliyor.

SALDIRI MASUM MÜLTECİLERE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bir mülteci kampına füze atılmasının savaş hukukunda yeri yoktur. Ama malesef Esed'in gözü dönmüş askerleri, buna ehemmiyet vermeden mazlumlara bu saldırıyı gerçekleştirdi.

Türkiye'nin sınır ötesinde gerçekleştirdiği Suriye operasyonu ivedilikle etmekteyken, masumların kanına musallat olan rejim güçlerine ordumuzun vereceği cevap merakla beklenmekte.

Haber Vakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@