''Abdullah Gül, 55 vekille parti kuracak' iddiası paniğe neden oldu''

Karar yazarı Hakan Albayrak, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 55 milletvekiliyle birlikte yeni parti kuracağı yönündeki iddiayı değerlendirdi. Albayrak, söz konusu iddianın paniğe yol açtığını iddia etti.

''Abdullah Gül, 55 vekille parti kuracak' iddiası paniğe neden oldu''

Hakan Albayrak, "Yeni parti söylentisinin yol açtığı panik" başlığıyla yayımlanan yazısında "Bazı eski AK Parti kurmaylarının ve AK Partili eski bakanların yeni bir siyasi parti hazırlığı içinde oldukları söyleniyor. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan isimlerinin öne çıktığı bu söylentiler kimine göre umut, kimine göre kaygı verici" ifadesini kullandı.

"AK Parti kökenli yeni bir parti kurulur mu kurulmaz mı, bilmem; Gül, Davutoğlu ve Babacan beraber hareket eder mi etmez mi, onu da bilmem; ama bunun söylentisi bile böylesine bir paniğe yol açabildiyse, iktidar çevreleri o mutasavver partiye epey şans tanıyor demektir" diyen Albayrak, sözlerini şöyle noktaladı:

— ‘Mevcut gücümüz alternatifsizliğe dayanıyor. Bir alternatif çıkarsa gücümüz tehlikeye girer' diye düşünüyor olmalılar.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 12 ay Önce

Yeter ya ne b.k yiyecekse yesin yesinde görelim boyunun ölçüsünü reis yol verdi birseyler oldu zannediyor kendinden

HACI
HACI - 11 ay Önce

Yazıklar olsun. Ben böyle fitnelerin içine girmem diyemiyorlar. Yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER

banner5