banner30

banner29

Ahmet Türk'ten fitne tohumu! Türkiye, Kürtleri...

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, Türkiye’nin Kürtleri düşman ilan ettiğini iddia etti. Türk'ün bu açıklaması gerçekçi bulunmadığı gibi provokatif bir açıklama olarak değerlendirildi.

Siyaset 21.10.2019, 13:42
Ahmet Türk'ten fitne tohumu! Türkiye, Kürtleri...

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı HDP'li Ahmet TürkBarış Pınarı Harekatı'yla gerçek dışı ilgili skandal değerlendirmelerde bulundu.

"Türkiye, Kürtlerle dostane, kardeşçe bir ilişki kurmuş olsaydı bugün Türkiye'nin lehine olurdu" ifadelerini kullanarak adeta terör örgütü PKK’nın gerçek dışı argümanlarını savunan Türk, binlerce insanı acımasızca katleden PKK’ya tek laf etmeyerek ‘meselelerin diyalogla çözülmesi’ gerektiğini savundu.

PKK ağzıyla konuştu

Türk, açıklamasının devamında Türkiye’nin Kürtleri düşman ilan ettiğini ileri sürerek şu skandal ifadeleri kullandı;

"Bu coğrafyada sorumluluk sahibi insanların geleceği esas alan politikalarla demokratik değerler etrafında insanları buluşturacak bir anlayış ile hareket etmesini bekliyorum.Ne kadar kırılmalar olmuşsa da Kürtler ve Türkler arasında kadim bir ilişki var. Geniş bir geçmişi var. Her zaman söylüyorum; Türkiye Kürtlerle dostane, kardeşçe bir ilişki kurmuş olsaydı bugün Türkiye'nin lehine olurdu. Çünkü Kürtlerin yüzü Türkiye'ye dönük. Nüfusunun dörtte biri Kürt olduğu bir bölgede Kürtleri düşman etmenin mantığı nedir? Ne faydası var bu ülkeye?"

Sosyal medyada büyük tepki

Terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü yapan Ahmet Türk’ün Türkiye’yi suçlayan hezeyanları sosyal medyada büyük tepki çekti. Türkiye’nin nüfusunun dörtte birinin Kürt kökenli vatandaşların oluşturduğunu kendi de itiraf eden Türk’ün, devletin Doğu ve Güneydoğu illerine götürdüğü hizmetleri ve Kürt kökenli vatandaşların sorunlarının çözümünde gösterdiği çabayı görmezden gelerek Kürtlerin ‘düşman’ ilan edildiği ile ilgili skandal sözleri samimi bulunmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?