banner30

banner29

AK Parti'de yenilenme hazırlığı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla bugün AK Parti Genel Merkezi’nde İstanbul’daki ilçe başkanlarıyla tek tek görüşmeler yapılacak. Yenilenme sürecine ilişkin Ankara’da da istişarelerin devam ettiği belirtildi. Erdoğan cuma ve cumartesi günleri Tekirdağ, Kars ve Karaman kongrelerine katılacak.

Siyaset 11.11.2020, 09:16
AK Parti'de yenilenme hazırlığı...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde 6 saat süren iki ayrı toplantı düzenlendi. Toplantıların ilkinde İstanbul’da devam eden kongre süreçlerinin gündeme geldiği ve değişimin beklentilerden daha yoğun olacağı dile getirildi. Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İstanbul ilçe başkanları bugün AK Parti Genel Merkezi’ne gelerek istişare toplantılarına katılacak. Değişecek ilçe başkanlarıyla ise tek tek görüşmeler yapılacak. MYK toplantısı öncesinde, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın partide bir görüşme yaptığı öğrenildi.

Ankara’da da değişim sürecinin değerlendirildiği, önümüzdeki günlerde kesin kararlar verileceği belirtildi. MYK toplantısında ayrıca kongre takvimi de ele alındı. Bu kapsamda cuma günü Tekirdağ’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi Karaman ve Kars kongresine videokonferans yöntemiyle katılacak. Yine 21 ve 22 Kasım 8 il kongresine videokonferansla bağlantı kurması planlanan Erdoğan’ın, 28 Kasım’da Erzurum’a, 29 Kasım’da Mardin’e, 5 Aralık’ta İzmir ve 6 Aralık’ta ise Eskişehir’e gideceği aktarıldı.

ÇAVUŞOĞLU SUNUM YAPTI

AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen ikinci toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkes kararı öncesinde Çavuşoğlu, Erdoğan’a Ankara-Moskova ve Ankara-Bakü hattında yapılan son temaslar ve ateşkese ilişkin bilgi verdi. Görüşmede tampon bölgede yer alacak Türk askeri konusu da ele alındı. Ankara-Bakü ve Ankara-Moskova hattında önümüzdeki günlerde yoğun bir diplomatik ve askeri görüşme trafiği olması bekleniyor.

Hürriyet

Yorumlar (1)
Sacid Mutlu 6 ay önce
insan odaklı yız dediniz.
dar gelirli bunu hissetmiyor. Millî duruşunuzu görerek umutla bekledi.
ek gösterge artışı dediniz ilk tutamadığınız sözünüz oldu. Ücretli kesime yapılan bir şey yok.
dar gelirliye devlet işinde önceliği bile düşünmediniz. Gençler 30larına geldi yuva kuramadı. İş aş uzak..
asgari ücreti bile gerçeğe uygun hesaplamak size de nasip olmuyor. Kapitalist sisteme alıştınız.
asgari ücret emekli maaşlarında ana kriter olmalı. Taban 1 tavan 6 asgari ücreti geçmemeli. Emeklide kimse devlet sırtına farklı binmemeli. Farklı yaşamı birikimi ile yapsın herkes.
çalışılan yıla göre guruplar oluşturulmalı. Buna göre emekli maaşı olmalı. Eski yeni farkı uçurum olmaz o zaman.
her asgari ücret belirlemede herkes adil geçim standardına kavuşur. Zor mu.
dondur tavanı aşanları. Kes kamuda israfı. Sık denetle. Çok güzel işler yaptın reis. bop başkanlığının kirini tekrar milli şuura dönerek temiz ettin. Güzel işleri yaptın umutlarımız artı yapmadıklarına sonra dedik avunduk.
karşındakiler mili duruşa has değildi güvensizdi. Uzun yıllarımızı aldın. ama İstanbul sözleşmesi zina serbestliği aileyi çökertti .ahlak dip yaptı. erdemli yetiştiren eğitim sistemi kurulmadı. çok geçiktin reis. Ücretli dar gelirli kesim insan odaklıyız dedin kandı. ne yazık ki gelinen nokta hezimet jaköa paylaştıran emekli sistemini bile kuramadın.dar gelirli iş aşı bulamaz oldu.genç mesiller ahlaksızlık deryası üzerinde yuva temeli atamaz oldu. çöküş hızlı gibi. Uyanın şu gafletten.
bu devlet zengin.. am vicdanını merhametini kaybetmiş. Huzur gelmez. Millet enayide değil..
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?