banner29

AK Parti'den CHP'li Özkoç'un açıklamalarına sert tepki!

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 15 Temmuz Özel Oturumu'nda CHP adına söz alıp konuşan Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un sözlerine tepki gösterdi. Çelik, "CHP'li Özkoç'un açıklamaları siyasi bir sabotajdır" dedi.

Siyaset 16.07.2019, 15:26
AK Parti'den CHP'li Özkoç'un açıklamalarına sert tepki!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında konuşuyor. Ömer Çelik'in konuşmasından öne çıkan başlıklar:

(Nijerya'da 10 Türk denizcinin kaçırılması) Büyük bir hassassiyetle konuyu takip ediyoruz.

O gece yüce Meclis'te bütün partilerden milletvekilleri vardı. CHP'den de milletvekilleri vardı onları tenzih ediyorum ama Genel Başkanlarının ve sözcülerinin sistematik olarak bu sabatoja imza attıklarını görüyoruz.

CHP'li Özkoç'un açıklamaları siyasi bir sabotajdır. CHP, Yassıada zihniyetini diriltmeye çalışıyor. Siyasi sabotajlara en güzel cevap dün verildi. Siyasi muhasebe yapılacaksa herkes kendinden başlasın.

Avrupa Birliği'nin, darbe girişimini adını koyarak kınamaktan kaçınmasındaki büyük soru işaretleri artarak devam etmektedir.

CHP'nin temel siyasi anlayışı budur katille kurban arasında yer değiştirme siyasetidir. 60 darbesinde de bunu yaptılar. Şunun adının net bir şekilde koyulması gerekir. Diktatörlerin özelliği tankın topun arkasına saklanırlar, halktan korkarlar. O gece Sayın Cumhurbaşkanımız kendisinin ve ailesinin hayatını tehlikeye atarak halkla bir araya gelmiştir.

Bütun bu şaşırtma siyasetine en güzel cevap o büyük milletimizle buluşma oldu. FETÖ'yle mücadele kararı Sayın Cumhurbaşkanı liderliğinde alınmıştı. Sayın Cumhurbaşkanı'nı hedef almak bizce neye hizmet ettiği açıktır.

Yargıya çağrı yaparak biz yargı vesayeti oluşturmaya çalışıyorlar. Diyorlar ki FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılsın. Çıkarılsın. Meclis'in her araştırması kıymetlidir ama Kılıçdaroğlu'nun bunu iyi niyetle söylemediği bellidir.

ENGİN ÖZKOÇ NE DEMİŞTİ?

15 Temmuz Özel Oturumu'nda konuşanCHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un sözleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni karıştırmıştı. Özkoç konuşmasında Ergenekon ve Balyoz operasyonları FETÖ tarafından yapılırken, hükümetin buna göz yumduğunu iddia ederek şöyle konuştu:

"Bu ülkenin Genelkurmay Başkanı gizli tanık ile hapse girdi. Vatanseverler yargılanırken ölüyordu. Adil Öksüz denilen sözde imam Türkiye'de cirit atıyordu. Ankara'da CHP milletvekilleri ve diğer siyasi parti milletvekili arkadaşlarımız 'Öleceksek bu çatı altında ölelim' dedi. Çünkü bu ülke hepimizindi. Darbe engellendi. Darbeyi ne MİT ne bir istihbarat birimizden öğrendik. Enişteden öğrenildi. Adil Öksüz'e eline pasaportu verildi. Zekeriya Öz elini kolunu sallayarak çıktı. "Hata ettik" dedi bunu söyleyen hâlâ Cumhurbaşkanı. Fethullahçılara çocukluktan beri görüşen, Fettah Tamince yargıdan tertemiz çıktı.

"Darbe girişiminin kilit ismi Mehmet Dişli'nin ağabeyi Şaban Dişli büyükelçi yapıldı. Binlerce hapis cezası alan, işten çıkarılanlar var. Asker, polis, öğretmen var ama bir tek siyasi yok. Çözüm güçlü parlamentodadır. El birliği ile güçlü parlamenter sistemi yeniden tesis etmeliyiz. Yeni darbelerin oluşmasına engel olmalıyız. Güçler ayrılığının temelinde güçlü Meclis, bağımsız yargı ve denetlenebilir yürütme olmalıdır. 15 Temmuz vatandaşına kurşun sıkan ve ona yol verenleri de unutmayacak. Kurucu liderin adı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Eğer uğruna ölecek vatan arıyorsak onun adı Türkiye Cumhuriyeti'dir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?