AK Parti'den 'dava adamlığı kalmamış' deyip istifa etti!

23 Haziran İstanbul seçimlerinde CHP'li aday Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti ve HDP'nin tam desteğini alarak, seçimi kazanması sonrasında AK Parti'de tartışma doğurdu.

AK Parti'den 'dava adamlığı kalmamış' deyip istifa etti!

Seçim akşamından AK Partili çevrelerin tartışmaları sosyal medyaya yansıyor. Bu kez ise parti içinden ilk istifa haberi geldi. 

İzmir'de Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı ve eski İlçe Başkanı Cem Kavur, İstanbul'da İmamoğlu'nun kazanmasının ardından, dikkat çeken bir açıklama yaparak AK Parti'den istifa etti. Kavur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu kadrolar ile daha fazla siyaset yapmanın mümkün olmadığını gördüğümden AK Parti de siyaseti bırakma kararı aldım" ifadelerini kullandı.

Cem Kavur'un açıklaması şu şekilde:

"Daha fazla susmamak için AK Parti’den istifa edip. Siyaseti bırakıyorum. Dava adamlığı ile girdiğim siyasi zeminde gördüm ki şehrimizdeki temsil makamında olanlarda ne yazık ki dava adamlığı kalmamış. Davanın adamı olmaktansa birilerinin adamı olanlar bize yön çizmeye kalkıyor. Bu kadrolar ile daha fazla siyaset yapmanın mümkün olmadığını gördüğümden AK Parti de siyaseti bırakma kararı aldım...

Siyaset insana sorumluluk yükler. Umduğumuz gibi gitmezse de bunun ceremesini size inanan herkes çeker. Maalesef İzmir’de siyaset umduğumuz gibi gitmiyor. Biz bu dava için çalıştıkça birileri bu davanın üstüne binip dava ile birlikte kendilerini taşıtıyor. Davanın gölgesini kendi gölgesi sananlar teşkilatın inançlı insanlarına gölge etmeye başladılar. Biz davayı güçlendirdikçe bu gücü kendi menfaatleri için kullanmaya başladılar. Gördüğümüz haksızlıkları içimize atmaktan bıktık artık..."

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 12 ay Önce

senin gibi kaçaklarla bu iş skatta bindi defol git kalleş

SIRADAKİ HABER

banner5