banner29

AK Parti'den 'hilafet' açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda hilafet tartışmasına göndermede bulunarak "Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle göz bebeğimizdir" dedi.

Siyaset 27.07.2020, 14:38
AK Parti'den 'hilafet' açıklaması!

Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasının ardından gündeme getirilen 'sıra hilafette' tartışmasına hükümetten ilk tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'laik hukuk devleti' vurgusu yaparak “Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklaması şöyle: 

"Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir.

Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle göz bebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada 'bilhassa kimsesizlerin kimsesidir'. Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir.

Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz.

Cumhuriyetimiz, milletimizin asırlara dayanan büyük devlet geleneğinin birikimi ve billurlaşmış halidir. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz milletimiz, insanlık ailesinin seçkin ve saygın mensubudur. Buna layık olmak hepimizin borcu ve kaderidir.

Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimiyle milletimizin özlemlerine sağlam adımlarla ulaşacağız. Duamız milletimizledir. Gayretimiz biricik ülkemiz içindir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti..."

Yorumlar (4)
Baturalp Umgumay 8 ay önce
Keşke gerçek düşünceniz de böyle olsa...
ümmet 8 ay önce
boş hülyalar peşinde koşup, dünyayı imar etsen ne olur?
toprağa girdiğinde sana ne soracaklar?
eğer müslümansan bilirsinki
önce imanın tammı onabakacaklar , şirk bulaştırdın mı? şeksiz şüphesiz, ama sız lakin siz iman edebildin mi? Allahı bırakıp kimlerin peşine koştun.
bu tamam ise namazdan sorarlar.
ama sen dünya için yaşıyorsun yada öyle olduğunu ikrar ediyorsun.
ümmet 8 ay önce
bunları şayet isim vermeseydiniz chp li biri söyler derdim.
ee her mücadele sonunda zafer diye nara attığımız aslında yenilgimiymiş?
neden Allah verdikçe biz nankörlük ettik.
Adem Beşer 8 ay önce
Niye diyemiyorsun: Ülkemizde demokrasi hakim, halkın çoğunluğu isterse referandum yoluyla hilafeti'de getiririz.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?