AK Parti Sakarya adaylarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Serdivan Spor Salonu'nda "AK Parti Sakarya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı"nda konuştu

AK Parti Sakarya adaylarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu bir davadır, yapılan istişareler sayesinde belirlenen isimlere hep beraber sahip çıkacağız ve yeni bir dönemi başlatacağız" dedi ve AK Parti Sakarya Belediye Başkan adaylarını açıkladı.

İŞTE SAKARYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Ekrem Yüce

Adapazarı Belediyesi: Mutlu Işıksu

Akyazı Belediyesi: Bilal Soykan

Arifiye Belediyesi: İsmail Karakullukçu

Erenler Belediyesi: Fevzi Kılıç

Ferizli Belediyesi: İsmail Gündoğdu

Geyve Belediyesi: Murat Kaya

Hendek Belediyesi: Ali Kemal Sofu

Karapürçek Belediyesi: Orhan Yıldırım

Karasu Belediyesi: İshak Sarı

Kaynarca Belediyesi: Murat Kefli

Kocaali Belediyesi: Ahmet Acar

Pamukova Belediyesi: Cevat Keser

Sapanca Belediyesi: Özcan Özen

Serdivan Belediyesi: Yusuf Alemdar

Söğütlü Belediyesi: Koray Oktay Özten

Taraklı Belediyesi: İbrahim Pilavcı (MHP)

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Aday toplantımızın partimiz ve Sakarya'mız için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. 2 dönem Serdivan Belediye Başkanlığı, 2 dönemdir de Sakarya Belediye Başkanlığı yapan Zeki Toçoğlu kardeşimize şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Sakarya'nın tercihini hizmet siyaseti, gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum.

"TALİMAT VERİYORUM..."

31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Sadece seçmen kütüklerini takip ettiğimizde dahi yapacak çok işimiz olduğu ortaya çıkıyor. AK Parti üyelerinden 504 bininin burada kayıtlarının olmadığını gördük. Bu seçimlerde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. Sakarya'da da ilk defa oy kullanacak kişi sayısı 12 binden fazla. Şehre yeni gelen seçmen sayısı 16 bin 500 civarında. Bir önceki seçime göre listelerde olmayan kişi sayısı 11 bin 500'e yakın. Üyemiz olup da seçmen kaydı bulunmayanların sayısı 6 bine yakın. Bunlar çok ciddi rakamlar. Tüm il ve ilçe başkanlarımıza bir kez daha talimat veriyorum; seçmen kütüklerinde adı olmayanların adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız.

"BAY KEMAL İNŞALLAH İZLEMİŞTİR"

Biz gittiğimiz her yerde eserlerimizle konuşuruz, CHP hep laf. Birileri gibi yalanın gölgesine sığınmıyor, milletimizle yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı paylaşıyoruz. Bugün dev bir tesisin temellerini attık. Bay Kemal inşallah izlemiştir. İzlememişse akşam haberlerinde izlesin.

(AK Parti Sakarya Gençlik Kolları'nın pankartı)

Bu pankart tek kelimeyle harika, CHP belediyeciliğini gösteriyor.

"HERKES BUNU BİLMELİ"

Bakınız iktidarlarımız döneminde yani 16 sene, Sakarya'ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Yaptığımız yatırımların toplam tutarını biriniz söyleyemedi ama ben söyleyeyim. Ana kademe, gençler, hanımlar söylemeniz lazım. 24 milyon katrilyon sadece Sakarya'ya yatırım yaptık. Bunu teşkilat olarak hep anlatmanız lazım. Herkes bunu bilmeli. Bay Kemal'in böyle bir derdi yok zaten. Son 16 yılda Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine 1,3 katrilyon tutarında yardım yaptık. Bay Kemal haberin var mı? 6 sağlık tesisimizin inşası da sürüyor. Bir illet bir zillet ittifakı var karşımızda. Bunlara 31 Mart'ta gereken dersi vermek zorundayız. Bir illet bir zillet ittifakı var karşımızda. Bunlara 31 Mart'ta gereken dersi vermek zorundayız. Sakaryalı kardeşlerimin gönül belediyeciliğine destek vereceğine inanıyorum.

10 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Buraya gelmeden önce BMC'nin temel atma törenine katıldı. Tüm etapları bittiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak bir proje. Şimdi temelini attığımız ilk kısım 2020'de hizmete girecek. Birileri her devirde olduğu gibi bugün de ülkemizin önünü kesmek için her yönteme başvuruyorlar. Biz tank fabrikamızla ilgili işletme devri yaptık, BMC'ye 25 yıllığına işletmesini verdik. BMC, buraya 50 milyon dolar yatırım yapacak. Burada çalışanlar çıkarılmayacak, özlük haklarında düşme olmayacak. Bu CHP zihniyeti bunun önünü kesmeye çalışıyor, bunlar da yerli - milli olmak gibi bir dert yok. Bizler CHP'ye yüklenince birileri rahatsız oluyor, suçu başkalarının omuzuna yüklemeye çalışıyor. Hala kendi savaş uçağımızı üretmek için çırpınıyoruz. Yapacağız da. İHA'ları, SİHA'ları nasıl yaptıysak savaş uçağımızı da yapacağız. İman ve azim öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır. Bunun için bir yandan F-35 uçaklarının yapımına da ortak olduk.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5