AK Partili belediyenin heykelle imtihanı! Ertuğrul Gazi heykelini...

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na Türk ve İslam tarihine damga vurmuş isimlerin büstlerini yerleştirdi. Ertuğrul Gazi'nin büstünün ise 'Diriliş Ertuğrul' dizinde rol alan Engin Altan Düzyatan'a benzediği ortaya çıktı.

AK Partili belediyenin heykelle imtihanı! Ertuğrul Gazi heykelini...

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yerleştirilen Ertuğrul Gazi büstünün Engin Altan Düzyatan’a benzediği ortaya çıktı.

HERKES ŞAŞKIN

Ömer Gençtürk tarafından bronz ve bazalt taşından yapılan 20 büst, 4 Haziran günü belediye binası önünde bulunan meydana yerleştirilirken, Ertuğrul Gazi’nin büstünü görenler şaşkına döndü. Birçok kişi ilk bakışta kaidesinde Ertuğrul Gazi yazan büstün dizi oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a benzediğini dile getirdi.

20 BÜST YERLEŞTİRİLDİ

Meydanda, Mustafa Kemal Atatürk, Abdülhamit, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Osman Bey, Alparslan, Oğuzhan, Metehan, Cengizhan, Atilla, Ertuğrul Gazi, Alaattin Keykubat, Şeyh Şamil, Dede Korkut, Mimar Sinan, Yunus Emre, Timur, Ahmet Yesevi, Mehmet Akif Ersoy, İbni Sina’nın büstleri bulunuyor. Büstler yerleştirildikten sonra meydanı gezen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler bir milletin kendi tarihini ve büyüklerini her zaman yad etmesi gerektiğini belirterek “Bu çalışmayla tarihimizi ve değerlerimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 4 hafta Önce

Hayat Ne Karip Gerçek Kahramanların Heykelin Yok Oyunçuların Hekelin Yapılar Tariki Kahramanları Unutmayın Oyunçuları Çok Sevirsiniz Kahramanlar Türk Halkın Koruyup Oyunçu Selenanın Hekelinde Yapın Mezarlığda Gezirdi Allah Korusun Salğından Sonra İnsanlar Deyişip Ne Yapdığların Bilmiler

SIRADAKİ HABER

banner5