banner29

Akraba atamalarına tepki! İmza atarken çocuklarınızın gözünün içine bakın...

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, büyük tepkilere neden olan akraba atamalarıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Siyaset 06.08.2019, 16:56
Akraba atamalarına tepki! İmza atarken çocuklarınızın gözünün içine bakın...

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulan ve tepkilere neden olan belediyelerdeki “akraba atamaları” ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İmza atarken çocuklarınızın gözlerinin içine bakın

Sevim, "Bugünden sonra mutlaka ehliyet ve liyakate önem verin. Herhangi bir karara imza atarken çocuklarınızın gözlerinin içine bakın. Bu ülkeyi onlara bırakacağımızı bir an olsun aklınızdan çıkarmayın" ifadelerini kullandı.

Sevim Twitter hesabından şunları kaydetti:

“Son günlerde belediye başkanlarının yakınlarını belediyelerde ya da belediye şirketlerinde işe yerleştirdikleri iddiaları haberlerde sıkça yer alıyor.

Her iddia doğru mu değil mi bilemiyorum ancak herkes şunu kabul edecektir ki bu tarz uygulamalar, geçmişten günümüze bir şekilde konuşuluyor. Bu meselede etik değerler önceliklidir. Bunun çözümü de, kanun maddelerinde değil vicdanlarda aranmalıdır. Aksi takdirde bir şahsı a değil de b belediyesinde işe almak ya da yasaların ardından başka şekillerde dolaşmak maalesef zor olmayacaktır.

Buradan, hangi partiden olursa olsun, bütün belediye başkanlarına açık çağrıda bulunmak istiyorum.

Bugünden sonra mutlaka ehliyet ve liyakate önem verin. Herhangi bir karara imza atarken çocuklarınızın gözlerinin içine bakın. Bu ülkeyi onlara bırakacağımızı bir an olsun aklınızdan çıkarmayın. Bizlerin onlara örnek olduğumuz gerçeğini de asla unutmayın."

Ayrıca Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç'in şu sözlerini de yolunuza rehber yapın: ‘Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah'ın önüne hesap verecektir.’ ”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?