banner29

Akşener'den İmamoğlu'na göz dağı! ''Hepimizin payı var''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB'ye İmamoğlu’nun seçilmesinde herkesin payı olduğunu belirterek, “31 Mart akşamı Sayın İmamoğlu’nun seçilmesinde hepimizin payı vardır. Bizler siyaseti düşmanlık üzerinden yapmama kararıyla yola çıktık, buna devam ediyoruz,” dedi.

Siyaset 24.07.2019, 20:43
Akşener'den İmamoğlu'na göz dağı! ''Hepimizin payı var''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Batı Trakya Türkleri temsilcilerinden Dr. Sadık Ahmet’in 24’üncü ölüm yıl dönümünde kabri başında anma programına katılmak için karayolu ile Yunanistan’a gitti.

Akşener, Yunanistan’a geçiş yapmadan önce Edirne’nin İpsala ilçesi belediyesini ziyaret etti. Akşener’i partisinin Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı İYİ Partili Abdullah Naci Ünsal ile yurttaşlar karşıladı. Belediye binasına girişinde davul-zurna ile karşılandı.

‘MÜBADELE GÖÇMENİ BİR AİLENİN ÇOCUĞUYUM’

Akşener, Yunanistan’ın Gümülcine kentinde Dr. Sadık Ahmet’in anma programına katılıp, yarın da Bulgaristan’a geçerek milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun adına yapılan kültür merkezinin açılışını yapacağını söyledi.

Konuşmasında Batı Trakyalı olduğunu vurgulayan Akşener, “Ben, Trakya mübadele göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Dolayısıyla Sadık Ahmet’e, Türklük bayrağını hapis pahasına, hapis yatma pahasına, eziyet, işkence görme pahasına, biz sadece Müslüman azınlık değiliz, Müslüman Türk azınlığıyız. Ben de Türk’üm diyerek her bedeli ödedim. Hepimizin çok sevdiği ölümüyle ciğerimiz yakan, rahmetli Dr. Sadık Ahmet’in mezarı başında da Fatiha okurken sizin selamlarınızı götüreceğim” dedi.

‘İMAMOĞLU’NUN SEÇİLMESİNDE HEPİMİZİN PAYI VARDIR’

Bizler siyaseti düşmanlık üzerinden yapmama kararıyla yola çıktık, buna devam ediyoruz. EYT’lileri duyan yoktu, bizim sayemizde gündeme geldi. Çözmediler, ya çözecekler ya çözecekler. 3 bin 600 ek gösterge konusu söz verdiler, yerine getirmediler, ya çözecekler ya da biz çözeceğiz. Dolayısıyla tarım, hayvancılık, sanayi, ekonomide tencerenin yanması, her evde 4 yıllık bir üniversite mezunu işsiz olması, artık Türkiye’nin illeti, zilleti bin kenara koyup, sizin gözünüzün içine bakıp hangi problemlerin çözülmesi gerektiğine karar vermek zorunda olduğu bir dönem. İYİ parti olarak biz de bunlara dikkat çekme adına hem Meclis’te, hem Meclis dışında yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Akşener konuşmasının sonunda eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i de anarak, “Burada 1966 yılında bir konuşma yapan benim de çok yakından tanıdığım rahmetli Demirel’i de anmakta fayda var. Türkiye’de ekonominin, tarımın, sanayinin, hayvancılığın, işin, işçinin, tencerenin konuşulmasını siyasette sağlamış olan o isim 1966’da bu belediyenin burada konuşma yapmış. İnşallah Cenab-ı Hak aynı şeyleri nasip eder” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha sonra İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a çıkış yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?