banner29

Akşener, Filistin'e göz göre göre iftira attı! Defalarca yalanlanmıştı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Filistin'e yönelik asılsız bir iddia ortaya attı. Akşener'in ortaya attığı iddia daha önce Türk Dışişleri ve Filistinli yetkililer tarafından yalanlanmıştı.

Siyaset 22.10.2019, 13:29
Akşener, Filistin'e göz göre göre iftira attı! Defalarca yalanlanmıştı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mehmetçik'in Suriye'deki terör hedeflerine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na da değinen Akşener, Filistin'in harekata karşı beyanda bulunduğu ve daha sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından da yalanlanan iddiayı gündeme getirdi.

Filistin'e yönelik asılsız olan iddiaya konuşmasında yer veren Akşener, Filistin'in Barış Pınarı Harekatı'na karşı saf tuttuğunu savundu. Akşener, konuya ilişkin olarak, “Filistin ve İsrail'in bize karşı saf tutmasını içimiz yana yana izledik.” dedi.

FİLİSTİN, BARIŞ PINARI HAREKATI'NA KARŞI MIYDI?

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından Filistin'in harekata karşı olduğu ve harekatı kınadığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Söz konusu iddialar özellikle sosyal medyada kendine yer bulurken Filistin Dışişleri Bakanı'ndan konuya dair açıklama gelmişti.

Filistin'in Türkiye'nin Suriye'deki terör unsurlarına yönelik başlattığı askeri operasyona karşı "kınama" açıklaması yapıldığına dair iddiaları Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki yalanlamıştı.

Türkiye'nin Suriye'de gerçekleştirdiği askeri operasyon hakkında açıklama yapan Filistin Dışişleri Bakanı Maliki, "Filistin Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir zaman açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" demişti.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DA YALANLADI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Filistin'in Barış Pınarı Harekatı'nı kınadığı yönündeki haberleri yalanladı.

İlk defa bir Filistin Dışişleri Bakanının, Arap Birliği'nin Türkiye karşıtı kararına imza atmamak için Arap Birliği toplantısına katılmadığını söyleyen Çavuşoğlu, “Filistin bizi kınadı diye haksızlık yapmayalım. İlk defa Filistin Dışişlerinin bir bakanı, bu karara katılmamak için Arap Ligi toplantısına katılmadı" ifadelerini kullanmıştı.

HAMAS AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

Hamas Sözcüsü Ebu Zuhri de Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin bir açıklamada bulunmuştu.

Milli Gazete

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?