banner29

Akşener'in ittifak yapacağı 4 parti belli oldu!

CHP'li Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Millet İttifakı'nda yaşanan çatlağın ardından İYİ Parti'nin yeni ittifaklarda yer alacağını söyledi.

Siyaset 13.11.2019, 13:01
Akşener'in ittifak yapacağı 4 parti belli oldu!

AKAM Başkanı Kemal Özkiraz, İYİ Parti'nin yeni dönemde sağ merkezli bir ittifakta yer alacağını söyledi.

Artı Tv'de ekranlara gelen Odak programına katılan Kemal Özkiraz, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Özkiraz, İYİ Parti'nin don dönemki açıklamalarının yeni bir ittifak yapılacağını göstergesi olduğunu belirterek, "İYİ Parti'yi en başından beri yanlış tanınıyor. Son üç seferde hep seküler tarafta kaldığı için birçok kesim tarafından sol bir parti olarak değerlendirildi. Aslında İYİ Parti kuruluşundan beri sağcı, muhafazakar, milliyetçi iddiasında bir parti ve parti olarak kuruluşuna geri dönmek istiyorlar. Ama burası Cumhur İttifakı değil. Parti olarak Saadet Partisi, Demokrat Parti, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile yeni bir merkez sağ ittifakı oluşturmak istiyor. Muhalafet olarak da olması gerekende bence budur" dedi.

"SAĞ SEÇMENİ KENDİSİNE ÇEKMEKTE ZORLANIYORDU"

İYİ Parti'nin yanlış politikalarda sağ seçmenden oy alamadığını belirten Özkiraz, "İYİ Parti seküler tarafta durmasına rağmen bir de sol bir partiyle ittifak yapınca milliyetçi muhafazakar AK Parti ve ülkücü MHP seçmenine kendisine çekmekte zorlanıyordu" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?