banner29

Ali Babacan'dan şaşırtan muhalefet: Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı youtube programında yeni anayasa tartışmalarına ilişkin konuştu. Babacan, "Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz." dedi.

Siyaset 12.02.2021, 20:02
Ali Babacan'dan şaşırtan muhalefet: Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DW Türkçe'nin Youtube kanalında Nevşin Mengü Soruyor programına konuk oldu. Yeni anayasa tartışmaları hakkında değerlendirmede bulunan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz. Önemli olan acil bir şekilde sistem değişikliğidir." dedi.

KORKUMUZ OLSAYDI YENİ PARTİ KURMAZDIK

Herhangi bir korku taşımadıklarını da vurgulayan Babacan "En ufak bir korkumuz olsaydı yeni parti kurmazdık. Birilerinin bizi çok yakından izlediğini ve uykularının kaçtığını düşünüyoruz. Sonuna kadar mücadele etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

YENİ ANAYASAYI GERÇEKÇİ GÖRMÜYORUZ

Ali Babacan, "Türkiye’yi yanlış bir zihniyet yönetiyor. Sistem ne olursa olsun güçler ayrımına ve yargı bağımsızlığına inanmıyor. Siz böyle bir zihniyetle başkanlık sistemini konuşsanız ne, parlamenter sistemi konuşsanız ne? Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz. Önemli olan acil bir şekilde sistem değişikliğidir." diye konuştu.

Yorumlar (2)
Nazım Karamehmet 4 ay önce
DEĞİŞTİR SEN, YAHU MİLLET OYLADI.
AlperenYavuz 4 ay önce
Kendisinin bakanlık yaptığı sırada Milletin haklarını aivorta şirketlerine peşkeş çekilmişti. Şimdi sigorta şirketleri Millete kan kusturuyor. Elinde olsa Kanunları Millete göre değil sermayeye göre izleyeceğini düşünüyorum.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?