banner30

banner29

Altaylı: ‘Babacan, arkasına ciddi uluslararası destekler buldu!’

Fatih Altaylı Davutoğlu'nun partisi için çalışmalarda sona yaklaşıldığını ancak Babacan tarafında farklı bir sürecin yaşandığını söyledi.

Siyaset 26.06.2019, 20:30
Altaylı: ‘Babacan, arkasına ciddi uluslararası destekler buldu!’

Ankara kulislerinden basına yansıyan "Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu yeni parti kuruyor" iddiaları bugün de Fatih Altaylının da gündemindeydi

Altaylı yapılan haberlerin "kulaktan dolma, uydurma bilgi" olduğunu belirterek "En hakikisinden, en taze bilgiyi almak istiyorsanız, buyrun okuyun lütfen" diyerek Davutoğlu'nun partisi için çalışmalarda sona yaklaşıldığını ancak Babacan tarafında farklı bir sürecin yaşandığını belirtiyor.

BABACAN İŞ DÜNYASIYLA GÖRÜŞÜYOR

Babacan'ın; iş dünyasında, yerli ve yabancı yatırımcılar, bankacılarla "periyodik" toplantılar halinde olduğunu belirten Altaylı "Geçtiğimiz günlerde TÜSİAD üyelerini ziyaret etmiş, ekonomiyi değerlendirip üyelerle sohbet etmiş. Büyük ilgi ve iltifata mazhar olmuş.“Size ihtiyaç var” cümlesi çokça söyleniyormuş." dedi.

"KÜSKÜNLER HAREKETİ" GİBİ ALGILANMAK İSTEMİYORLAR

"Babacan’ın ve ona kol kanat geren Abdullah Gül’ün en son istediği şey partinin bir “küskünler hareketi” gibi algılanması." diyen Altaylı "Bu yüzden de “İstifa ettirelim, hemen grup kuralım” gibi bir yaklaşımdan en azından şimdilik uzak duruyorlar." diye yazdı.

"BABACAN'IN ARKASINDA CİDDİ ULUSLARARASI DESTEK VAR"

“Babacan ile Davutoğlu ayrı ayrı çıkıp sonra birleşebilirler” yorumlarına katılmadığını belirten Altaylı "Çünkü Babacan’ın arkasında çok ciddi bir uluslararası destek olduğunu biliyorum. O desteğin Davutoğlu’na aynı şekilde yaklaşıp yaklaşmayacağını kestirmek zor. Tabii siyaset bu.Kesin konuşmamak lazım." cümleleriyle yazısını bitiriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?