banner29

Ayasofya'yı kapatan CHP şimdi de Sultanahmet Camii'ni kapatmak istedi!

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, Sultanahmet Camii'nin de müze olması gerektiğini söyledi. Kaboğlu Meclis'te yaptığı konuşmada, "Benim görüşüme göre Topkapı Sarayı da müze olarak korunmalı, Ayasofya da müze olarak korunmalı hatta Sultanahmet de müze olmalı çünkü bunlar artık bizim kendimize özgü değil, insanlığın ortak mirasıdır bunlar" ifadelerini kullandı.

Siyaset 11.06.2020, 12:23 11.06.2020, 12:32
Ayasofya'yı kapatan CHP şimdi de Sultanahmet Camii'ni kapatmak istedi!

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş, İbrahim Kaboğlu'nun skandal ifadelerine tepki gösterdi Muş, "CHP milletvekili İbrahim Kaboğlu az önce mecliste "İktidara gelirsek Sultanahmet Camii'ni de müzeye çevireceğiz" dedi. CHP bunu söylerken iki gündür Ayasofya konusunda atıp tutan ortağı İYİ Parti kafayı yere eğip sus pus oldu! Ne oldu? Takke düştü kel göründü!" dedi. 

"BU NE HADSİZLİK VE KENDİNİ BİLMEZLİKTİR"

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun skandal açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Akbaşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu ne hadsizlik ve kendini bilmezliktir! Bu konuşma bugün TBMM'de gerçekleşti. Camileri ahıra çeviren CHP zihniyetinde yine cami hazımsızlığı hortladı. CHP'li İbrahim Kaboğlu, Sultanahmet Camii'ni müzeye çevireceklerini söylüyor. Milletimiz bu zihniyete asla geçit vermeyecek." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (1)
Sacid Mutlu 9 ay önce
bu ne kansızlık yahu..bu ne şerefsizlik..benim ülkemde ki camiye binaya toprağa ne yapacağıma dış irade nasıl karışsın diyebilir.ben Müslüman türküm diyen.kanında bozukluk olan çıkar için kendinşi satan hain işi ancak..
dış ülkelerdeki faşist ırkçı ve haçlı ruhu ancak bu kadar alçaktır.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?