Babacan, partisinin kuruluşunu üçüncü kez erteledi! İşte sebebi...

AK Parti'den istifa ederek parti kurma hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, partisinin kuruluşunu üçüncü kez erteledi. Babacan'ın partisinin kuruluşunu Şubat ayına ertelediği belirtildi.

Babacan, partisinin kuruluşunu üçüncü kez erteledi! İşte sebebi...

AK Parti'den ayrılarak aylardır çalışmalarını sürdürdüğü yeni partiyi en geç Aralık 2019'da kuracağı belirten Babacan, kuruluşu üçüncü kez erteledi.

ERTELENME NEDENİ ELAZIĞ DEPREMİ

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; Partinin kuruluşunun yeniden ertelenmesinde Elazığ'da yaşanan ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6,8'lik depremin gündemde olmasının etkili olduğu belirtilirken, partide yer almak için yapılan başvuruların incelenmesinin de henüz tamamlanmadığı ifade edildi.

ŞUBAT AYININ ORTASINA ERTELENDİ

Babacan'ın genel başkanlığını üstleneceği yeni partide yer almak için başvuruda bulunanların büyük oranda AK Parti kökenli olduğu kaydedildi. Partinin kuruluşunun ise, Şubat ayının ortalarına ertelendiği belirtildi.

Kaynak:yenicag.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 4 hafta Önce

Bakanlık Başbakalık c.başk yapan insanların derdi ne oldu da parti sırasına girdiniz REİSİMİZ LİDERİMİZ sayın ERDOGAN varken bu hizmetler ortadayken aziz milletimiz ve bizler den oy alamayacagınızı biliyorsunuz ama kayadan parça kırma derdinde olanlara yazıklar olsun ......... Topunuz gelin..............

SIRADAKİ HABER

banner5