Bahçeli: "İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday gösterilmeyecek"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da partisinin il başkanları ve belediye başkanları toplantısı öncesinde basın toplantısı düzenliyor.

Bahçeli: "İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday gösterilmeyecek"

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"MHP zirveye çıkacaksa, bireysel zirve arayışlarından uzak durmak esastır. Başaracaksak birlikte, yapacaksak birlikte, direneceksek birlikte, mücadele edeceksek birlikte, vatan ve millet uğruna öleceksek de birlikte fakat adam gibi öleceğiz.

Ülkü sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Umutsuzluğa yer yoktur, karamsarlığa müsamaha yoktur. Hiçbir şey saklı kalmaz, kalmayacaktır. Ahlaki ve fikri kayma yaşayanlar eğer pişman olmazlarsa bize sadece gereğini yapmak düşecektir. Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılamaz. Bayağı ayak oyunlarını alttan almamız söz konusu değildir. İpini una serenlere, ipte cambazlık yapanlara hoşgörüyle bakamayız. Millet bize görev yüklüyor, vatan bizden hizmet bekliyor.

Ülkücü olan, ülkücü yaşayan tertemiz vicdanlar her şeyin en güzeline müstahaktır. Bazı insanlar başkalarından bir dakika önce cesaret gösterdikleri için kahraman olmuşlardır. Aklımızda hep Türkiye var dedik. Hedefimiz Kızıl Elma dedik. Gaye varsa güç vardır, güç varsa istikrar vardır. İstikrar varsa tutarlılık vardır. Her sözümüzün bir fikri dayanağı, her düşüncemizin bir tarihi arka planı vardır.

Vatanımızı düşünüyoruz. Güvenli, esenli, selamet ve saadeti ebedi olsun diyoruz. Devletimizi düşünüyoruz. Kuvvetli ve kudretli olsun diyoruz. Dün ne diyorsak bugün aynı çizgideyiz. Onlar içinde elbet geliştik, çağın şartlarına uygun hareket ettik. Bunu yaparken özümüzden ayrılmadık. MHP için duraklama ve durgunluk son bulmuştur. 1 Kasım sonrası üzerimize gelen husumet akını bozguna uğratılmıştır. Türk milleti bitti demeden bu dava bitmez. Türklüğün rüyası sönmeden milliyetçi hareket sönmez, sönmeyecektir. Hangi kudurmuş önümüzü kesmeye cüret edecek kadar şaşırmıştır? MHP cumhuriyetin 100. yıl dönümünün güvencesidir. Türkiye biziz, biz Türk milletiyiz. Birlikte geleceğin süper gücüyüz.

Türkiye tarihi bir dönemden geçmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, üçüncü evresine girmiş durumdadır. 24 Haziran'da milletimiz tercihini yapmıştır. 9 Temmuz Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyole yönetilmeye başlanmıştır. Bu bir milattır. Yeni hükümet sistemi Türkiye'nin ayağına vurulan prangaları kıracak, devlet mekanizmasındaki tıkanıklıkları da açacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bütün kurum ve kurallarıyla tam olarak oturmalıdır.

Şu hususu özellikle belirtmek isterim ki, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin başarısıdır. Kendi kaderimize kendimiz yön verdik. Kendi söküğümüzü kendimiz diktik. 15 Temmuz ihanetine birlikte karşı koyduk. Tüm dünya kimi zaman gıptayla, kimi zaman kıskançlıkla Türkiye'yi izlemiştir. Yeni sistemin mimarı Cumhur ittifakıdır. Yeni sistemin işlemesi için bu ittifakın devam etmesi gerekmektedir. Bu ittifakın kazasız belasız devam etmesi milli beka için önemlidir. Cumhur İttifakı Türkiye'nin ruh köküdür. Cumhur ittifakı Türkiye'nin sistemsel açmazlarını telafi etmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 95 yıllık cumhuriyetimizi gelecek nesillere taşıma görevi üstlenmiştir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur.

Çok şükür aşı tutmuş, Türk milleti yeni sistem ile Cumhur ittifakına takdirini göstermiştir. Türkiye'nin bekası için 31 Mart seçimlerinin makul ve beklentilere uygun neticelenmesi arzumuzdur."

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5