banner5

banner29

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulunacak: İçinde çok önemli şeyler var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağının hatırlatılması üzerine "Dosyanın içinde çok önemli şeyler olduğunu söylemek istiyorum" dedi. Fetö'nün siyasi ayağı hakkında ve İnfaz tasarısı hakkında da açıklamalar yapan Bahçeli'nin sözleri dikkat çekti.

Siyaset 18.01.2020, 15:49 18.01.2020, 17:33
Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulunacak: İçinde çok önemli şeyler var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, dün akşam yaşamını yitiren eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in Türk siyasi hayatına önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, "Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Bahçeli, bir gazetecinin, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunacağınızı söylemiştiniz, hazırladığınız dosyanın içerisinde neler var?" sorusuna, "Sabaha kadar vaktin varsa dosyayı burada anlatayım size. Ama çok önemli şeyler olduğunu söylemek istiyorum." yanıtını verdi.

CEZA İNFAZ YASA TASARISI

Bir gazetecinin ceza infaz yasasının yeniden gündemde olduğunu hatırlatması üzerine Bahçeli, "Son tasarıyı bilemiyoruz. Bizim hazırladığımız tasarı beklemeye alınmıştır. Hala beklemede" dedi.

FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI

Bahçeli, "FETÖ'nün siyasi ayağı nasıl ortaya çıkarılacak?" sorusuna "Yurtta Sulh konseyini incelerseniz, onu askeri kanadının dışındaki sivil unsurları merak ediyorsanız. Siyasi ayağı da bulmuş olursunuz" ifadeleriyle yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDLİB AÇIKLAMASI

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İdlib'ten gelecek olan Suriyelilerin tamamının eli kanlı" ifadeleriyle ilgili "Teröristlerin kimler olduğunu tanımakta zorluk çekiyor. Türkiye'deki teröristlerle dayanışma içerisinde olanın, oradaki baskılar nedeniyle Türkiye'ye göç etmek isteyen çoluk çocuğu terörist ilan etmek çok ayıp bir şeydir" dedi.

"İYİ Kİ AMERİKA TAYİN ETMİYOR"

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'nin dış politikasını Putin belirliyor" açıklamasıyla ilgili ise "Türkiye'nin dış politikasını Rusya tayin etmiyor. Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümeti'nin kurulları tayin ediyor. Neyi kastediyor bilmiyorum. İyi ki Amerika tayin etmiyor" ifadelerini kullandı.

Bahçeli üretilecek yerli otomobillerden bir tanesini almak istediğini belirtti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?