banner29

Binali Yıldırım: Bu rezilliğe son vereceğiz

İstanbul projeleriyle ilgili 7 Ocak'ta ipuçları vereceklerini söyleyen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Büyükada'daki fayton tartışmasına da değindi. Yıldırım, "Buradaki sorunlar neyse oradaki faytoncularla, esnafla görüşülerek bu rezilliğe bir son vereceğiz" dedi.

Siyaset 04.01.2019, 16:07 04.01.2019, 16:08
Binali Yıldırım: Bu rezilliğe son vereceğiz

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım İstanbul'da cuma namazı sonrası açıklamalar yaptı.

Projelerinin ne zaman açıklanacağına ilişkin konuşan Yıldırım, "İstanbul projeleriyle ilgili 7 Ocak Pazartesi günü değerlendirme toplantısı yapacağız. Projelerimizin ipuçlarını vereceğiz. 15 Ocak'tan itibaren ilçe belediye başkan adaylarımızla İstanbul'la ilgili projelerimizi kapsamlı bir şekilde duyuracağız" dedi.

Büyükada'daki fayton tartışmasına değinen Yıldırım şunları kaydetti:

"Büyükada, diğer adalar son yıllarda çok fazla ziyaretçi alıyor. Buna rağmen oradaki at sayısı azaldı. Hatta öyle ki günün üçte ikisinden fazla bu atları maalesef kullanma yoluna gidiyorlar. Bunun insani bir yanı yok. Buradaki sorunlar neyse oradaki faytoncularla, esnafla görüşülerek bu rezilliğe bir son vereceğiz. Her şey para demek değil, her şey ticaret demek değil. Önemli olan insanların nasıl hak ettiği yaşam şartları varsa, her türlü canlının da aynı şekilde hakları vardır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yakın zamanda hayvan haklarıyla ilgili bir kanun teklifi de gündeme gelecek, bunun da çalışmasını arkadaşlar yapıyorlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?