banner29

Biri AK Parti'nin diğeri CHP'nin sürprizi

AK Parti İzmir'de Hülya Koçyiğit'i, CHP'de İstanbul'da Ediz Hun'u aday göstermek istiyor.

Siyaset 06.09.2008, 12:35 16.12.2019, 16:39
Biri AK Parti'nin diğeri CHP'nin sürprizi

Ankara’da Melih Gökçek, İstanbul’da Kadir Topbaş, AK Parti’nin yeni dönemde de adayları olacak. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, tüm il ve ilçeleri dolaşarak nabız yokluyor. Anketler yapan teşkilat, yeni dönemde aday gösterilecek isimleri belirlemeye çalışıyor. AK Parti’nin en büyük hedefi ise CHP’nin kaleleri İzmir ve Ankara’nın Çankaya ilçesi ile DTP’nin kalesi Diyarbakır belediye başkanlıklarını kazanmak.

AK Parti’nin Aydın, İzmir gibi kentlerde kadın aday göstererek sürpriz yapmaya hazırlandığı belirtiliyor. İzmir’de CHP’li belediyeye karşı izlenecek strateji “sağlıklı ve güvenilir içme suyu” argümanına dayanacak. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu İzmirlilere arsenikli su içirmekle suçlayan AKP İzmir İl Başkanlığı’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da destek vermesi, partinin İzmir’e yükleneceği mesajını veriyor. AK Parti’nin, sürpriz bir kadın sanatçıyı aday göstererek, İzmirli seçmen üzerinde etkili olmayı amaçladığı vurgulanıyor. Hülya Koçyiğit isminin parti teşkilatında konuşulduğu belirtiliyor.

İstanbul’da sürpriz transferlere hazırlanan CHP, mega kentin yapısal sorunlarına çözüm aramak için de bir dizi toplantılar organize edecek. Geçmişte ANAP saflarında siyaset yapan ve çevre konusundaki açıklamalarıyla tanınan Ediz Hun da chp’nin kapısını çaldı. Hun’un katılımı CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin tarafından da doğrulandı. Hun’un yurtdışından dönüşünde törenle CHP rozeti takacağı bildirildi. CHP’ye katılacak diğer önemli isim ise eski bakanlardan Ercan Karakaş olacak. Karakaş’a da rozetini baykal takacak.

Akşam

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?