"Bunların hesabını soracağız!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TOBB 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası"nda konuşuyor. Erdoğan bazı marketlere tepki göstererek "Birilerinin 'piyasanın şartları' kılıfı ile fırsatçılığa yönelmesi gerçekten çok üzüntü vericidir. Marketlerde halkımı sömürmeye devam edenler varsa hesabını sorarız. Herkesi insafa, vicdana ve ahlak adavet ediyorum." diye konuştu.

"Bunların hesabını soracağız!"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kur, faiz ve enflasyon üçgeninde yaşanan dalgalanmalarla artan fiyatlar üzerinde sonrasında indirim yapmayan marketlere seslenerek, "Halkımı sömürme mücadelesini devam ettiren varsa bunun hesabını sorarız" dedi.

"Türkiye'nin en büyük sorunu dışarıda rekabet ettiği güçler değil, kendi içindeki birtakım kifayetsizlerdir" diyen Erdoğan devamında, "Bunlar kendi ülkelerinin gücünü bilmedikleri inanmadıkları için hep birilerinin gölgesi altında ve emrinde hareket etmişlerdir" diye konuştu.


İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar:

"Döviz kurunda başlayan ve ekonomiyi tehdit eden sıkıntıların aşılması için gereken tedbirleri sizlerle birlikte uygulamaya koyduk. Biz hep birlikte Türkiye'yiz.

Türkiye'nin en büyük sorunu dışarıda rekabet ettiği güçler değil, kendi içindeki bir takım kifayetsizlerdir. Bunlar kendi insanlarına güvenmedikleri için hep birilerinin gölgesi altında, birilerinin emrinde hareket etmişlerdir.

Herhalde bunlar sanıyorlar ki Türkiye Cumhuriyeti gökten zembille indi. İçerideki insanları ve imkanları da bir kaya kovuğundan çıktı... Bunlar böyle zannediyor. Biz ülke ve millet olarak çok güçlü bir müktesebata sahibiz. Bu konuda çok önemli çalışmalar yapmış bilim insanlarımız bulunuyor. 2019'u Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı ilan ettik.

Avrupa sistemi, sömürü üzerine kurulu. Avrupa kimya bilimi, Osmanlı boya ustalarının sırrını çözünce taleplerine cevap verebilir hale gelmiştir. Bizim ecdadımız bırakınız geri olmayı 150-200 yıl öncesinde Avrupa'nın önünde yer alıyor. Elbette halkın yanında olmanın bir bedeli vardır. Osmanlı yapmaya ortak olmayarak bu bedeli ödemiştir.

"FIRSATÇILIK YAPIYORLAR "
"Kur, faiz, enflasyon üçgenindeki dalgalanması bazı kesimler iyi bir imtihan veremedi. Kurdaki dalgalanmalarla orantılı olmayan fiyat artışları her gün karşımıza geliyor. Bu ahlak dışı artışların ücretinde hep birlikte düşünmeliyiz. Devlet yapılanmalarla bu süreçte reel sektörün ve milletimizin üzerinde yükleri azaltmak için elinden geleni yapmıştır. Buna rağmen birilerinin fırsatçılık yapması çok üzüntü vericidir.

"HESAP SORACAĞIZ"

Bize düşen nedir bu marketlerde eğer kalkıp benim halkımı sömürme mücadelesini devam ettiren varsa bunun hesabını sorarız. Herkesi insafa, vicdana ve ahlaka davet ediyorum.

"TRUMP - ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ"

"Trump, 75 milyar dolar ticaret hacmi hedefini söyledi.

İş dünyasının yanındayız ama spekülatiflerin karşısındayız. İçimizdeki kifayetsizlerin bir türlü anlamak istemediği bir diğer husus da, güçlü olmadan güvende olamayacağımızdır. Ülkemizin güvenliğinin sınırlarımızdan değil ötesinden başladığına inanıyorum. Yıllardır bu milleti içine kapatarak başına gelenlere rıza göstermeye mecbur bırakanlar bizim bu politikamıza karşı gelmeye çalışıyorlar. Birinci planda sınır ötesinde terörle mücadele ediyoruz.

"20 mil sınırlaırmzıın ötesinde. Bu bizim için bir koridor. Yarın inşallah Rusya ziyaretimiz var. Değerlendirmeler yapacağız.

"SURİYE SURİYELİLERİNDİR"

"Suriye Suriyelilerindir. Bir an önce onu sahiplerine teslim etmenin çabası içerisindeyiz. Cin şişeden çıktı. Türkiye 16 yılda kat ettiği mesafeyle gerçek gücünün ve imkânlarına vardır. Her kim ki bu ülkeyi çeyrek asır öncesine döndürmek isterse karşısında milletimizi bulur. Bir moral bozma, karamsarlık aşılama kampanyasına dönüşenlerdir."

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 1 yıl Önce

REİS haklısın ama bu memleketi haraca bağlayan odaları borsaları ve sendikalarıda bi düzene soksanız

SIRADAKİ HABER

banner5