banner29

Çakma balın içindeki zehir: "Sosyaldemokrasi" putperestliği !

Düşünsel sürekli devrimcilik ilkesini benimseyen Kemalistleri, "Muhafazakar" ve İçimizdeki emekli öğretmenler" olarak niteleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Tahir Çalgüner'den zehir zemberek bir cevap geldi.

Siyaset 24.01.2020, 15:59
Çakma balın içindeki zehir: "Sosyaldemokrasi" putperestliği !

''CHP içindeki gayri millici emekli hesap kitap uzmanı yöneticilerin, "sosyal" ve "demokrasi" gibi iki kavrama devamlı atıf yapmasının gerekçesi; kendilerinin çakma ideolojisine muhalif olan kesimleri anti demokrat veya muhafazakar olarak gösterme eğiliminde olmalarından kaynaklıdır'' diyen Tahir Çalgüner; bir ideoloji olarak "Sosyal demokrasi" afili ve ballı bir tamlama gibi olsa da gerçekte öyle değil vurgusunda bulundu.

İÇİMİZDE YUVALANAN GUGUK KUŞLARI

CHP içindeki baskın batıcı tipi sosyal demokrat/liberal kadronun zaman içinde Kemalizm ve kadrolarına karşı bir tür paralel bir parti yapılanması (PPY) oluşturduklarını belirten Çalgüner, ''Sosyal demokratlara göre; cemaat ve tarikatlarla işbirliği yapmak normaldir. Eşit yurttaşlık altında federatif yurttaşlığı savunmak da sosyal demokrat bir eylemdir. Ama Kemalist ideolojide böyle bir durum söz konusu olamaz.'' diyerek bir anısını anlattı: "CHP üst düzey emekli bir bürokratın anlattığına göre; Alman sosyal demokratlarının, CHP'ye vaktiyle "Ya Kemalizm.. Ya Sosyal demokrasi' dayatması yapmasının aslında bu iki kavramın sentezinin bile yapılamayacağını, Alman'ın bile bildiğini göstermesi açısından önemlidir.'' dedi.

NATO'culuk da Sosyalist Enternasyonal birlik de aynıdır

Açıklamalarına devam eden Çalgüner:

''* Kılıçdaroglu döneminde 3. dünya ülkelerine özel geliştirilen bu ithal emperyalist sosyal demokrasi ekolünün yeni ittihatçı kadrolar yolu ile partiye sızma süreci hat safhaya ulaşmıştır.

* Balın içindeki sosyal zehri, demokrasi şırıngası ile kitlelere enjekte etmeye kalkan kişiler, Sosyalist Enternasyonalin emir kulu putperest devşirme siyasetçilerdir.

* "NATO'cu" darbeci yapılanma ne ise, Sosyalist Ertenasyonal birlik de Türk siyaseti için aynı emperyalist odaktır.

Kemalizm; çakma bir Sosyal demokrasi manzumesinin üzerine sürülen bir krema değildir. Atatürk'ü tarihi bir "yadigara" dönüştürüp eş zamanlı olarak ideolojisine ihanet etmek tabanda ters teper. 6 okun içinde "Demokrasi" okunu göremeyenlere de; okların ucuna değil, okların gösterdiği yere bakmalarını, Sosyaliteyi ise kendilerinde ve parti içi demokrasi anlayışlarında aramalarını ve aynaya bakmalarını tavsiye ederim.'' ifadeleriyle açıklamalarını sona erdirdi.

Yorumlar (5)
Reha 1 yıl önce
CHP bundan iyi tarif edilemezdi...
Lütfü sarıyer 1 yıl önce
B-tipi sosyal demokrasi ile F tipi cemaat yapısı işbirliği var.
Kemal 1 yıl önce
Natocu Ergenekon ile gerçek Atatürkçüler biçildi.
Natocu fetö kanadı ile de gerçek fetoculer korundu.Amerikan merkezli aynı merkez devrede.
Erman 1 yıl önce
Müthiş paragraf;

Atatürk'ü tarihi bir "yadigara" dönüştürüp eş zamanlı olarak ideolojisine ihanet etmek tabanda ters teper. 6 okun içinde "Demokrasi" okunu göremeyenlere de; okların ucuna değil, okların gösterdiği yere bakmalarını, Sosyaliteyi ise kendilerinde ve parti içi demokrasi anlayışlarında aramalarını ve aynaya bakmalarını tavsiye ederim.'' ifadeleriyle açıklamalarını sona erdirdi.
çeto 1 yıl önce
Atatürk bu partiyi kapatırdı.(nokta)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?