banner30

banner29

Çanakkale terör destekçilerini savunanlara geçit vermeyecek!

Yerel Seçimlere sayılı günler kala Çanakkale'de dengeler hızla değişmeye devam ediyor. Daha önce birçok skandala imza atan CHP'li belediye başkanı Ülgür Gökhan'ın yeniden aday gösterilmesi kentte tepkilere neden olurken Cumhur İttifakı'nın adayı Ayhan Gider'in de bir adım öne çıkmasına neden oldu.

Siyaset 18.03.2019, 09:53 18.03.2019, 12:17
Çanakkale terör destekçilerini savunanlara geçit vermeyecek!

31 Mart Yerel Seçimleri'nde rekabetin üst düzeyde yaşanacağı kentlerin başında Çanakkale geliyor. Çanakkaleliler'in mevcut belediye başkanı CHP'li Ülger Gökhan'a karşı tepkisinin artması Cumhur İttifakı'nın adayı Ayhan Gider'in önplana çıkmasını sağladı.

ÇANAKKALELİ CHP'YE TOKADI SANDIKTA ATACAK

2014 Yerel Seçimleri'nde yüzde 54'le başkan olan CHP'nin adayı Ülger Gökhan seçildiği günden bugüne kadar gelinen süreçte birçok skandala imza attı. Ülger, kentteki icraatlarından çok skandallarla gündeme gelerek seçmenin gözündeki itibarını kısa sürede yitirdi. Özellikle 2015 yılındaki Genel Seçimler'de teröre verdiği destekle bilinen HDP'nin barajı aşmasının ardından 'şükür pilavı' dağıtan Gökhan'ın Afrin Şehitleri için düzenlenen pilav gününün afişlerini de zorla toplatması tepkilere neden olmuştu. Terör savunucularına verdiği desteğin yanı sıra AK Partili belediye meclis üyesi Tülay Ömercioğlu'na hakaret ederek kadınlara karşı olan tutumu da eleştiri konusu olmuştu. Tüm bu yaşananların ardından CHP'nin Ülger'i yeniden aday göstermesi Çanakkaleli seçmenin sandıkta tepki göstermesine neden olacağı söyleniyor. 

ÇANAKKALE TERÖR DESTEKÇİLERİNİ SAVUNANLARA DA GEÇİT VERMEYECEK

Cumhuriyetçi ve Milliyetçi bir kimliğin önplana çıktığı Çanakkale'de Cumhur İttifakı'nın adayı olan Çanakkale Eski AK Parti Milletvekili Ayhan Gider'in kamuoyu yoklamalarında öne çıkıyor. AK Parti ve MHP'nin kentteki oy potansiyelinin yüzde 50'nin üstünde olması ve CHP'li başkan Gökhan'ın terör destekçisi HDP'den yana tutum sergilemesi seçim sonucunu etkileyecek en büyük iki etken olarak gösteriliyor. Mevcut başkana tepkili olan vatandaşlar ortak bir dil kullanarak '7 düvele meydan okunan Çanakkale'de terör destekçilerine de geçit verilmeyecek' yönünde yorumlarda bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?