banner29

Çankaya, Fahri Yıldırım'a çizik attı

Pazar günü yapılan CHP Çankaya İlçe Başkanlığı seçimlerini takip eden Tahir Çalgüner, ''Tek adaylı seçimde Çankayalı delegeler, Alper Taşdelen destekli Fahri Yıldırım'a Çankaya tarihinde görülmemiş  demokratik bir cevap ile karşılık verdi.'' açıklamasında bulundu.

Siyaset 24.12.2019, 16:34 24.12.2019, 16:41
Çankaya, Fahri Yıldırım'a çizik attı

Toplam 401 Çankaya delegesinin 292'sinin oyunu alan Fahri Yıldırım'ın diğer delegelerin protesto olarak oy pusulasında üstünü çizmesi ve seçime katılmayan Devrim Özüdoğru'ya 10 oy çıkması günün olayı ve gülüşmesi oldu. 

ÇANKAYA KESTANEYİ ÇİZDİ

CHP Ankara tabanı ile üst yönetim arasındaki restleşme Ankara İl Başkanlığı seçimlerinde de sürecek gibi duruyor. ''Ankara CHP tabanı direniyor'' diyen Çalgüner; kulis bilgisi olarak yeni seçilen başkanın  bu haliyle "yarı başkan" olduğu görüşünün ağırlıkta olduğunu belirterek, Çankaya CHP üyelerinin ise "Çankaya Çankaya olalı kestaneye bile bu kadar çok çizik atılmamıştır" yorumlarının yapılmaya başlandığını bildirdi.

ETİMESGUT GEÇİT VERMEDİ

Diğer taraftan Etimesgut İlçe Başkanlığını ise tabanın desteğini alan CHP'li Onur Öktem, 216 delegeden 172 oy aldı. Ankara milletvekili ve müzmin SHP'li olan Nihat Yeşil'in kardeşi Ahmet Yeşil ise Kılıçdaroğlu kontenjanından girdiği Etimesgut ilçe seçiminde bir varlık gösteremedi.

Yorumlar (1)
Emrah 1 yıl önce
SHP diktası parti yönetimine el koydu.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?