banner30

banner29

Çavuşoğlu'ndan ilginç çıkış: KHK'lıları sandık başına kim getirdi?

İstanbul seçimleri hakkında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dikkat çeken bir çıkış yaparak şunları kaydetti: Neden KHK ile bunlar devlet görevinden uzaklaştırıldı? Çünkü, bunların sadakati Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine değil Pensilvanya’daki FETÖ haininedir. Dolayısıyla, bunlar KHK ile görevden uzaklaştırıldıktan sonra bunları sandığa kim getirdi?

Siyaset 28.05.2019, 10:46
Çavuşoğlu'ndan ilginç çıkış: KHK'lıları sandık başına kim getirdi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği'nin düzenlediği 'Milli Birlik ve Beraberlik' iftarına katıldı. Programda konuşan Çavuşoğlu, ramazan ayının birlik ve beraberliği pekiştirdiğini dile getirerek, "Ülkemiz, milletimiz için bu birlik ve beraberliği daim kılmamız gerekiyor. Bugün dünya çok ilginç bir süreçten geçiyor, hızlıca değişiyor. Bunun bize sunduğu fırsatları da var ama bir o kadar da bizleri, milletimizi, bizim coğrafyamızı, dünya insanlığını karşı karşıya bıraktığı sınamalar ve tehlikeleri de var. Bizim önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek için de birlik, beraberlik içinde olmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye yönelik çetin sınamaların yapıldığını ve bunların üstesinden gelmek için de birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Ülkemiz 17 yıldır içeriden ve dışarıdan gelen tehdit ve sınamalara karşı direncini göstermiştir. Tüm zorluklara rağmen büyük bir mesafe kaydetmiştir ama bugün geldiğimiz nokta bizi tatmin edemez." diye konuştu.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'e yönelik hedeflerin gerçekleştirilmesi için çok çalışılması gerektiğini belirten Çavuşoğlu, 2053 ve 2071 vizyonlarının da şimdiden ortaya konulması ve bunun için şimdiden çalışılmaya başlanması gerektiğini ifade etti. 

Çavuşoğlu, Türkiye'de yaşayanlar gibi yurt dışında yaşayanlara karşı da sorumluluklarının bulunduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, bunun, önceliklerinden biri olduğunu söyledi. Aynı şekilde, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Türk soydaşlarına da güçlü bir Türkiye'nin bulunduğunun ve onlarla birlikte olduğunun hissettirilmesi gerektiğini belirtti.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN KHK TEPKİSİ

İstanbul seçimlerinin önemli olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"31 Mart akşamında veya o seçim günü yapılan usulsüzlüklerin giderilmesi bakımından önemlidir. Ben hukuktan bahsediyorum. Anayasamıza bakarım, ne diyor? 'Seçim sandıklarında kamu görevlileri olmalı sadece.' Peki 754 sandıkta binlerce sandık başkanı, o sandığın başkanı olan ve yönetiminde olan kişileri kim getirdi, atadı? Özel okullardan... Bu okulları kim örgütleyip getirdi sandığa koydu? KHK ile devlet görevine son verilen kişileri sandık görevlisi olarak kim yazdı? Neden KHK ile bunlar devlet görevinden uzaklaştırıldı? Çünkü bunlar, bunların sadakati Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine değil Pensilvanya’daki FETÖ haininedir. Dolayısıyla, bunlar KHK ile görevden uzaklaştırıldıktan sonra bunları sandığa kim getirdi?"

"YÜZDE 10'U SAYILDIĞINDA 15 BİN FARK DÜŞTÜ"

Onlarca sandıkta sayım dökümü olmadığını aktaran Çavuşoğlu, 90 sandıkta da sayım döküm cetvellerinin imzalanmadığını belirtti. Yüzlerce kısıtlı oyun kullanıldığını belirten Çavuşoğlu, "Oyların yüzde 10’u sayıldı, yüzde 90’ı sayılmadı, yüzde 10’u sayıldığında 15 bin fark aradan düştü. Neden o sayımda, geçersiz sayılan oyların hepsinde Binali Beyin aleyhine geçersiz sayıldı." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?