banner30

banner29

Cemil Çiçek'ten 'tekkeye giden amiral' hakkında şok ifadeler

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Cemil Çiçek, kamuoyunda 'tekkeye giden amiral' olarak anılan görüntülerle ilgili olarak "Din kisvesi altındaki bazı grupların milletin başına ne bela açtığını gördük. Bu belayı daha def edememişken, aynı anlama gelebilecek bir kısım davranışlar doğru değil" dedi. Çiçek'in bu açıklamaları şaşkınlıkla karşılandı.

Siyaset 07.04.2021, 11:49
Cemil Çiçek'ten 'tekkeye giden amiral' hakkında şok ifadeler

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, kamuoyunda çokça tartışılan ve 'tekkeye giden amiral' olarak anılan fotoğrafla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet gazetesinden Sefa Uyar'a konuşan Çiçek, görüntüleri doğru bulmadığını belirterek "Belli bir kurumda görev yapıyorsanız, oranın şartlarına, kurallarına, kaidelerine uymak mecburiyetindesiniz" dedi.

15 Temmuz 2016'da düzenlenen darbe girişimini anımsatan Çiçek, "Birtakım din kisvesi altındaki bazı grupların milletin başına ne bela açtığını gördük. Bu belayı daha def edememişken, aynı anlama gelebilecek bir kısım davranışlar doğru değil. Yeterli dersleri daha çıkarmadığımız anlamına geliyor" ifadelerini kullandı. 

Konuyu askerlik özelinde de değerlendiren Çiçek, şunları kaydetti:

"Askerlik, belli kurallara, disiplinlere uyma mecburiyeti olan bir meslektir. Aksi takdirde askerlik olmaz, orası bir fikir, düşünce kulübü gibi olur. O zaman da disiplin kalmaz. Ben şahsen doğru bulmam. Uymuyorsa, evvela verdiği sözde durmuyor. İkincisi, Türkiye bunca sıkıntı içerisindeyken yerli yersiz tartışmalara da kaynak teşkil ediyor. İçinden geçtiğimiz süreçte, bu sürecin sıkıntılarını da hesaba katarak, herkes sorumlu davranmalı, sorunlu davranmamalı."

Yorumlar (4)
Okur 1 hafta önce
Bu şahıs dini konularda ileri geri konuşma Hakkı'nı kendinde buluyor ama ağlama duvarında ağlayan Kippalı komutan ve hamursuz Bayram'ını kutlayan amiral için bir şey açıklamıyor. Demek ki derdi sadece islam. İle
yaşar inan 1 hafta önce
derdi islam ile değil. musluman kısveli asker sivil elemanlarla. ha uslum gunduz fadime ha bu asker araştır bak aynı kapıyı görursun
vatandaş 1 hafta önce
zerzeklık bedeva
angara 1 hafta önce
g..tu yere yakin gladyo cemmoo
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?