banner5

banner29

CHP Ankara'da neler oluyor? CHP'liler Kılıçdaroğlu'na karşı direniyor...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara İl Başkanı olarak tek aday gösterdiği Ali Hikmet Akıllı'ya karşı adaylıktan çekilemeyen Rıfkı Güvener'in adaylıktan çekilmeme nedeninin diğer ağır aday olan Ayhan Yalçınkaya'nın oylarını konsolide etmek olduğu iddiası Ankara'da sıcak gündem konusu oldu.

Siyaset 30.01.2020, 15:54 30.01.2020, 16:10
CHP Ankara'da neler oluyor? CHP'liler Kılıçdaroğlu'na karşı direniyor...

CHP'yle ilgili kulis önemli kulis bilgileri paylaşan Tahir Çalgüner, CHP'nin Ankara İl Başkanlığı seçimindeki olası gelişmeler hakkında bilgilerde bulundu.

CHP Ankara üyeleri ve tabanının desteklediği Ayhan Yalçınkaya ise tek adaylığa karşı net duruşunu  ve demokratik mücadelesini sürdürüyor.

Hatırlanacağı üzere; Umut Akdoğan Genel merkezin talimatı ile adaylığını tıpış tıpış çeken ilk işim olmuştu. Necati Yılmaz ise Kılıçdaroğlu'ndan bir haber beklemiş ama geri dönüş alamamıştı.

Çok sayıda üyenin il delegeleri üzerindeki  Ayhan Yalçınkaya için ısrarlarının arttığı bir süreçte; Rıfkı Güvener'in çekilmesi durumunda; Kıran kırana bir yarış olacağı ve sürpriz gelişmelerin olabileceği ve CHP Ankara delegelerinin desteği ile tabanın sevilen ismi Ayhan Yalçınkaya ve ekibinin ipi göğüsleyebileceği  üzerinde duruluyor.

Yorumlar (2)
Cemal 13 ay önce
RIFKI KULLANDIRMA KENDINI....
berna 13 ay önce
Yalçınkaya geliyoooor.....
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?