banner29

CHP Ankara İl Başkanlığı seçiminde kim daha şanslı?

Kemalist yazar Tahir Çalgüner, CHP'nin Ankara İl Başkanlığı seçimiyle ilgili önemli kulis bilgileri paylaştı. Çalgüner, ''10 Aralık İstanbul ekibinin Ankara'da şansı yok.'' vurgusunda bulundu.

Siyaset 02.12.2019, 14:17
CHP Ankara İl Başkanlığı seçiminde kim daha şanslı?

CHP hakkında yazdığı kulis bilgileriyle dikkat çeken Tahir Çalgüner, CHP'nin Ankara İl Başkanlığı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

ANKARA, İSTANBUL'A BENZEMEZ

Bir taraftan ismi sanı duyulmamış 10 Aralık Siyasi grubu kontenjanından ve Oğuz Kaan Salıcı'nın arkadaşı Ali Hikmet Akıllı diye biri ve yanında Toy bir avukat partili olan Umut Akdoğan Ankara İl başkanı olabilmek için kulis yapıyorlar diyen Tahir Çalgüner, ''İstanbul CHP il başkanı olan hanımefendinin il başkanı olma sürecini çok iyi bilen Ankara parti tabanı, bu sefer Oğuz Kaan Salıcı ekibine pirim vermeyecektir'' dedi. ''Diğer aday Ayhan Yalçınkaya ise eski gençlik kolları üyesi olması ve partililiği diğer iki adaya göre daha sağlam ve ideolojik donanımı daha fazla olması nedeniyle şansı çok fazla. Ankara İl Başkanlığı seçimi İstanbul'a benzemez. Atatürkçü partililer Ayhan Yalçınkaya'yı yalnız bırakmayacaktır'' ifadelerini kullandı.

ANKARA'DA ŞANSLARI YOK

Açıklamalarına devam eden Çalgüner, ''10 Aralık İstanbul ekibinin Ankara'da şansı yok. Ama Atatürk'ün Ankara'ya gelişi olan "27 Aralık"  tarihini ve anlamını Ankaralı çok iyi bilir'' dedi.

Yorumlar (1)
ALAADDİN 1 yıl önce
AYHAN BAŞKANA SELAMLAR
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?