CHP Balıkesir'de dünür krizi çıktı...

CHP’nin Balıkesir Burhaniye Belediye Başkan adaylığına CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç’un dünürü Ali Kemal Deveciler’i göstermesine, partililerin büyük bir kısmı tepki gösterdi.

CHP Balıkesir'de dünür krizi çıktı...

Burhaniye CHP İlçe Başkanlığı önünde “Taban Hareketi” adıyla basın açıklaması yapan partililer, Genel Merkez’e “Biz partimizde ahbap çavuş ilişkileriyle değil, tabanın sesine göre aday belirlenmesini bekliyorduk” diyerek tepki gösterdiler.

KABUL ETMEYECEĞİZ
 

“Cumhuriyet Halk Partisi bir örgüt partisidir. Partimiz tarihi ve kurumsal kimliği gereği kararları örgütüne danışmadan alamaz. Patimiz böyle bir anlayıştan doğmuştur. Bizler bu alana yerel seçimlerde bir hüsran yaşamamak ve örgütümüzle halkımızın sesini duyurmak için toplandık” diye açıklamalarını sürdüren partililer, Ali Kemal Deveciler’i aday göstermesini kabul etmeyeceklerini vurguladılar.

2019 SEÇİMLERİ KAYBEDİLECEK
 

“Kendi partililerimizin bile oy vermekten imtina edeceğini beyan ettiği bir adayın tercih edilmesi anlaşılır gibi değildir. Bu tercihten anladığımız Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday tespiti dünür ilişkileri ile tespit ediliyor olmasıdır. Üyelerle ön seçim, eğilim yoklaması ya da anket gibi yöntemleri hiç kullanmadan, aday adayları ile hiç görüşülmeden, il yönetimi ve milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkan adayının mutabakatı olmadan, parti adayının açıklanması biz Burhaniye halkını ve partililerimizi incitmiştir” diyerek hassasiyetlerini dile getiren CHP’liler, “Yanlış aday tercihi nedeniyle 2019 yerel seçimlerini kaybettireceği aşikar Ali Kemal Deveciler’in adaylığı geri çekilmelidir” diyerek açıklamalarını noktaladılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5