banner5

banner29

CHP'de bir akraba kayırması daha! Bir de pişkince...

CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşinin yeğenini özel kalem müdürü olarak atadı. CHP'li belediyelerin akrabalarla doldurulmasına kamuoyundan da tepkiler yükselmeye başladı.

Siyaset 31.07.2019, 16:29
CHP'de bir akraba kayırması daha! Bir de pişkince...

Samsun’un Atakum ilçe Belediye Başkanı CHP’li Cemil Deveci’nin özel kalem müdürü olarak eşi Gülay Deveci’nin yeğeni Merve Selin Cengiz’i 20 Nisan’da özel kalem müdürü ataması tepkilere neden oldu.

BAŞKAN İDDİALARI KABUL ETTİ

Konu ile ilgili Sözcü'ye konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşi Gülay Deveci'nin yeğeni Merve Selin Cengiz'i özel kalem müdürü olarak atadığı iddialarını doğruladı. Deveci, “Evet, eşimin yeğeni avukat. Yüksek lisansın bitirmiş, iki dil bilen biri. Doktorasını da bitirmek üzere. Burası turizm bölgesi, yeğenimin İstanbul'da bürosu vardı, rica ettim bürosunu kapattırdım, turizm kentinde böyle bir özel kalem müdürü olur diyerek böyle bir atama gerçekleştirdim” dedi.

“BİR TORPİL DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL”

Deveci, “Onu özel kaleme ben davet ettim, bir torpil durumu söz konusu değil. Burada da yerel basın yazdı ama işin bir de bu tarafı var. Onun bir iş talebi olmadı, ben kendisinden rica ettim” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Tarafsız 2 yıl önce
Yapılan şeyi pek doğru bulmasam da bu nasıl bir haber başlığıdır anlamıyorum. Iktidar partisi aynı olayı defalarda yaptı ama hiç sesiniz çıkmadı. Tarafsız haber yapan bir site kalmadı.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?