CHP'den kovulan Yılmaz'dan ilk açıklama!

CHP'den kovulan Öztürk Yılmaz karar sonrası yoluna bağımsız olarak devam edeceğini açıkladı.

CHP'den kovulan Yılmaz'dan ilk açıklama!

CHP yönetiminin, Türkçe ezan açıklamaları ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları nedeniyle iki kez 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkındaki nihai karar verildi.

Öztürk Yılmaz'a, CHP Tüzüğü'nün ilgili maddelerine aykırı eylemleri nedeniyle CHP Grup İç Yönetmeliği'nin 79'uncu maddesi gereğince "gruptan kesin çıkarma" cezası verilmesine kesin olarak karar verildi.

Toplantıda, Elazığ Milletvekili Erol'un mazeretinin kabul edilerek, sözlü savunmasını 13 Aralık 2018 tarihinde yapması da kararlaştırıldı.

"YARGIDAN DÖNECEKTİR"

Yılmaz açıklamasında, ""Disiplin Kurulu kararı o kadar hızlı alınmış ki eksikler var. Bir Disiplin Kurulu'nu yönetemeyenler, bir ülkeyi nasıl yönetecekler? Yoluma bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim. Disiplin Kurulu'nun kararı yargıdan dönecektir. Beni bu şekilde ihraç edenleri millet de ihraç edecek. Bunu göreceğiz. Ben ihanetin her türlüsünü gördüm! Mesele vatan meselesidir, doğru yerde durma meselesidir. Allah büyüktür. Umudun ışığı sönmez. Kimseye karşı bir sitemim, kırgınlığım yoktur."

İHRAÇA GİDEN SÜREÇ

Öztürk Yılmaz ilk olarak katıldığı bir televizyon programında ezanın Türkçe okunması gerektiğini savunmuştu. Toplumun çeşitli kesimlerinden tepki gören bu çıkış üzerine parti yönetimi de Yılmaz'ı eleştirmiş ardından da disiplin kuruluna sevk etmişti.

Bu karar üzerine Öztürk Yılmaz Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyerek CHP yönetimi ve Başkan Kılıçdaroğlu'na ağır sözlerle tepki göstermişti. Bu sözler üzerine Yılmaz ikinci kez kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5