banner30

banner29

'CHP içindeki Neo-İttihatçılar Kemalizm'e veda hazırlığında'

Kemalist yazar Tahir Çalgüner, ''CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, geçtiğimiz hafta Hürriyet Gazetesi'ne verdiği demeçte Kemalizm'e veda hazırlığının ipuçlarını görmek mümkün...' ifadelerini kullanarak CHP yönetimini topa tuttu.

Siyaset 28.11.2019, 12:10
'CHP içindeki Neo-İttihatçılar Kemalizm'e veda hazırlığında'

CHP hakkında yazdığı kulis bilgileriyle dikkat çeken yazar Tahir Çalgüner dikkat çeken bir yazı daha kaleme aldı. 

İşte Çalgüner'ün o yazısı:

"Sistemin değiştirilmesini isterken, kendi siyasi partimizi de tekrar yapılandırmamız gerekmez mi? Altı Ok'un kapsayıcılığına bir daha bakacağız. Milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, bunların hepsini yeniden ele alacağız." Özkoç kendiliğinden bir 6 ok tartışması  başlatmış değil." Talimatı veren bizzat Kılıçdaroğlu !

CHP lideri sözde 'değişsin' dediği 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini" bahane ederek parti programının güncellenmesini istiyor. Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığında bir ekip hemen işe koyuluyor.

Ve "21. Yüzyılın Türkiye'sinin ihtiyaçlarına yanıt verme" hedefi ile bir program çalışması başlatılıyor. Anlaşılan 'Fırsat bu fırsat' deyip partinin 6 okunu kırıp atacaklar... CHP bu noktaya öyle birden bire gelmedi. Partinin değiştirilmesi ve dönüştürülmesi süreci bizzat  "Yadigarcı Kılıçdaroğlu" tarafından zamana yayılarak yürütüldü. 

CHP  YÖNETİMİ  TÜM OKLARI ÜSTÜNE ÇEKİYOR!

"CHP Yönetimi, 6 oku haşlanmış  pırasa sapına döndüre dursun bu oklar içinde Demokrasi oku yoktur diyenlere okun ucuna değil işaret ettiği yere bakın diyoruz.

1. Milliyetçilik, “eşit yurttaşlık” olmuş...Federatif yurttaşlığa evrilecek gibi!!

2. Devletçilik, “insani kalkınma” olmuş,

3. Laiklik; “özgürlükçülük” olmuş, Seküleriteye evrilecek gibi!

4. Halkçılık ise “hümanizm” olmuş,

5.Devrimcilik ise “Demokratlık”...

Yetmedi...!

6.Kemalizm ise "sosyaldemokrasi" ...

Bu yaz sıcağında Kılıçdaroglu'nun sinsi bir  talimat ile yeni  bir parti tüzük değişikliği altyapısını hazırlamaya yönelik kimseciklere haber vermeden katılımcı olmayan  bir faaliyet yürütmesi yanlıştır.

Kılıçdaroğlu'na önerim;

Kemalizm tartışmasını kapalı kapılar ardında değil. Topluma açık yapsın. Herkesin gözü önünde raporlar hazırlasın. Bu sinsi projelerini basınla paylaşsın...

Salı günü grup toplantılarından birini  bu konuya ayırsın. Bizler de bilelim.Tartışalım.

CHP'deki Ezeli mücadele: İTTİHATCI GELENEK  ve KEMALİST KUVACILAR arasındaki ideolojik farklılaşma..  

"Kemalizm; Kılıçdaroğlu'nun Kemalizm'e karşı oluşturduğu parti içi paralel  sosyal demokrat  kadrolarla çökertilemez.Atattürk döneminde SOSYALDEMOKRAT partilerin bakanlar kurulu kararı ile kapatıldığını unutır gibi gözüküyoruz.!!

"VATANDAŞ" kavramı ve aidiyeti "Yurt-daş" gibi geçici ve  gri bir belgeye dönüştürüp adına da " eşit  yurttaş"  deyip üst kimliği parçalamaya gidecek kamuoyuna bir  politika benimsetilmesi çabasının Kemalist kuvvacı kanat ile hiçbir ilgisi yoktur. Dünün mandacısı bugünün fedarasyoncusu olan  tamamen  bir "made in ittihatcı" projesidir.

CHP Kemalist bir partidir. Sosyal demokrat bir parti olmasının arzulayan putperest   gayri millici  "10 aralık Neo-ittihatcıları"  gitsin,  Dış güdumlü sosyal demokrat üst aklın Türkiye'de siyasi şubesi olacak yeni bir   ithal masonik parti kursun.!!! Nokta.

Eylem söylemleriyle ve partinin ekseni  itibariyle; SHP'ye ideolojik dönüşüm sürecini tamamlayan Parti üst yönetimi; bu durumu  2020 Nisan "KEMALİZM'E VEDA" Kurultayında seçmene ve delegeye nasıl anlatacak merak ediyorum.

Yorumlar (6)
CEYHAN 1 yıl önce
BOMBA GİBİ HABER
Emrah 1 yıl önce
Chp yönetimi tarafından chp' ye düzenlenen tezgah haberin asıl amacı partilileri ve delegeyi korkutmaya ve partiyi hizaya getirmek amaclı.
Emrah 1 yıl önce
Parti programını delegeye çaktırmadan onaylatmak istiyorlar.
caner 1 yıl önce
PARTININ GENETIGI ILE OYNAYAN KISI KILICDAROGLU DUR.
Cemal Kurkcü 1 yıl önce
Atatürk diyerek Atatürkçülüğü ayaklar altına alan bir parti yönetimi var.
Erdinc 1 yıl önce
Chp yi uluslararası örgütler yönetiyor.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?