banner29

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu istifasını geri çekti!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu. Kaftancıoğlu kısa bir süre sonra da istifasını geri çekti.

Siyaset 28.01.2019, 09:02
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu istifasını geri çekti!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, resmi Twitter hesabından attığı 2 tweetle il başkanlığı görevinden istifasını geri çektiğini açıkladı.

Kaftancıoğlu'nun Twitter'dan paylaştığı mesajlar şöyle:

1- Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.

2. İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.

İstifasını duyurmuştu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu twitter hesabından istifa ettiğini duyurmuştu. Parti yetkilileri, Kaftancıoğlu'nun istifasını doğrulamış, istifanın gerekçesine ilişkin bilgi verilmemişti.

Kaftancıoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Daima pusulam olan CHP Örgütüm;sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz,yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım."

İşte Kaftancıoğlu'nun Twitter hesabından yaptığı o paylaşım;

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?