banner30

banner29

CHP kongresinde kadın delegeye çirkin ifade: Otur lan yerine!

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın danışmanı Mahir Yaşar, kadın delegeye "Otur lan yerine sen bir vekille nasıl konuşuyorsun" diyerek adeta tehdit etti.

Siyaset 23.02.2020, 17:07 23.02.2020, 17:17

Uşak’ta divan başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın yaptığı 37. Olağan İl Kongresi'nde başkanlık için Ali Karaoba ile Erdoğan Atasoy yarıştı.

LİSTE TARTIŞMASI GERGİNLİĞE NEDEN OLDU

Kongre öncesinde, seçime 'çarşaf listeyle mi, blok listeyle mi' gidileceği oylamaya sunuldu. Seçime delegelerin oy çoğunluğuyla blok listeyle gidilmesi istenirken karara tepki gösteren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım seçime çarşaf listeyle gidilmesi gerektiğini savundu. Yalım’ın bu çıkışı salonda itirazlara ve gerginliğe neden oldu. Bazı üyeler Yalım’ın bu çıkışını antidemokratik bulup tepki gösterdi.

DANIŞMANDAN GENÇ KADINA: OTUR LAN YERİNE

Yalım'ın konuşmasının ardından, aday Ali Karaoba'nın listesinde yer alan ve parti eğitmeni olan Rezzan Çağlar, "Siz kendiniz demokrasiyi uyguluyor musunuz?" diyerek milletvekiline tepkisini dile getirdiği sırada, Yalım'ın danışmanı Mahir Yaşar'ın, "Sen vekil hakkında nasıl böyle konuşursun, otur lan yerine" diyerek Çağlar'a tepki göstermesi üzerine ikili arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yaşar'ın, Çağlar'a yönelttiği sert ve kaba ifadeler dikkat çekti. Diğer partili üyelerin da dahil olduğu tartışma sonrası ortam gerginleşirken üyelerden bazıları salonu terk etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?