CHP'li Balbay, İmamoğlu'nu yalanladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun valilikteki ‘acil durum’ toplantısına çağrılmadığı iddialarını, CHP 26. Dönem İzmir Milletvekili Mustafa Balbay reddetti.

CHP'li Balbay, İmamoğlu'nu yalanladı

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun valilikteki ‘acil durum’ toplantısına çağrılmadığı iddialarını, CHP 26. Dönem İzmir Milletvekili Mustafa Balbay reddetti. Balbay, devlet teamülleri ve tecrübesini paylaşarak, “Genel sekreter oradaysa, gerçek zaten ortadadır. Başkan davet edilmeden, genel sekreter nasıl çağrılır” diye sordu.

İstanbul’daki deprem sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan Afet Müdahale Planı Toplantısı’na davet edilmediği söyleyen İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yalanlayacak açıklama yine CHP’nin güçlü isimlerinden birinden geldi. CHP’nin 26. Dönem İzmir Milletvekili ve parti yönetiminde de yeri olan Mustafa Balbay, “Zaten genel sekreter oradaysa gerçekler ortadadır. Tartışmaya, kuşku duymaya lüzum yok. İBB Başkanı çağrılmadan, genel sekreter çağrılır mı? Demek ki; davet gitmiş, ancak CHP’den itibar edilmemiş veya orada bulunmaya gerek görülmemiş. Bu kadar açık, şeffaftır” dedi. Balbay’ın sözlerini destekleyen açıklama, aynı gün İmamoğlu tarafından da dile getirilmişti. İmamoğlu, lojistik merkezi incelemesi yaptığını; genel sekreteri ve arkadaşlarının orada bulunduğunu kaydetmişti.

“DÜRÜST DEĞİLLER”

Daha sonra parti kurumsal kararı ve stratejisi gereği kendini tekzip eden Ekrem İmamoğlu, “Çağrılmadım” diyerek yan çizmişti. İstanbul, Silivri açıklarında meydana gelen 5,8’lik depremin ardından Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı yapılmış, Fuat Oktay’ın başkanlık ettiği toplantıya İçişleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, İstanbul Valisi ve AFAD Başkanı da katılmıştı. Ancak İmamoğlu toplantıya, Genel Sekreteri Murat Yazıcı, İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, İGDAŞ Başkanı Mithat Bülent ve İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu’yu göndermişti. İmamoğlu, toplantıya davet edilmediğini açıklasa da valilik bunun gerçek olmadığını belirtmişti. CHP’nin önde gelen isimlerinden Mustafa Balbay da süreci özetleyerek, “Genel sekreter oradaysa, başkan davet edilmiştir. Başkan varken; sekreter çağrılmaz” diyerek İmamoğlu’nun dürüst davranmadığını ifade etti.

Diriliş Postası

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5