banner29

CHP'li Barış Yarkadaş'tan 'Almanya' yalanı! Rezil oldu...

Halk TV’de Almanya’nın Türkiye’ye turist göndermediğini söyleyen CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş rezil oldu. Almanya Türkiye’ye seyahat kısıtlamasını ağustos ayının başında kaldırmıştı.

Siyaset 02.09.2020, 17:32 02.09.2020, 18:01
CHP'li Barış Yarkadaş'tan 'Almanya' yalanı! Rezil oldu...

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz'ın da konuk olduğu Halk TV'de katıldığı programda akla ziyan iddialarda bulundu. Koronavirüs salgını nedeniyle çok sayıda ülke sınırlarını giriş çıkışa kapatırken bazı ülkelerde vatandaşlarına seyahat uyarıları ve kısıtlamaları getirdi. Bu ülkelerden birisi de Almanya. Türkiye'ye en çok turist gönderen ikinci ülke konumunda olan Almanya, koronavirüs salgınının patlak vermesiyle Türkiye'ye seyahat kısıtlaması getirmişti.

"ALMANYA TURİST GÖNDERMİYOR" YALANI! CHP'Lİ BARIŞ YARKADAŞ REZİL OLDU

Halk TV'deki programda bunu diline dolayan CHP'li Yarkadaş, Almanya'nın neden turist göndermediğini ise 'pes' dedirten bir izahla açıkladı. Yarkadaş Almanya'nın Türkiye'ye sattığı tıbbi cihazlar sayesinde Türkiye'de kaç koronavirüs hasta sayısı olduğunu bildiğini bu nedenle seyahat kısıtlaması getirdiğini iddia etti.

ALMANYA, TURİZM BÖLGELERİNE SEYAHAT İZNİ VERDİ

Yaptığı açıklamalarıyla her seferinde rezil olan Yarkadaş bu iddiasıyla da gündem den ne kadar uzak olduğunu ve eleştirmek için eleştiri yaptığını bir kez daha gösterdi. Yarkadaş'ın iddiasının aksine Almanya, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye'ye seyahat kısıtlamasını Ağustos ayı başında kaldırdı. Almanya, Kovid-19'dan nedeniyle Türkiye'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Ağustos ayında turizmin merkezi Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla illeri için kaldırmıştı.

EN ÇOK TURİST ALMANYA'DAN

Alman turistler, Rusların ardından Türkiye'yi ziyaret eden en çok ikinci ülke vatandaşlarını oluşturuyor. 2019 verilerine göre Türkiye'ye en çok turist gönderen birinci ülke 7 milyon turist ile Rusya olurken, ikinci sırada da 5 milyondan fazla turist sayısıyla Almanya yer alıyor. Gelişmelerden bihaber olan Yarkadaş'ın mesnetsiz iddiası sosyal medyada da alay konusu oldu.

.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?