CHP'li başkanlar ailelerinden kopamıyor!

CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un oğlunu TORBEL A.Ş.’de genel müdür yardımcısı olarak atadığı ortaya çıkmış, gelen tepkilerin ardından Uygur, oğlunun görevine son vermişti. Şimdi de Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın damadını özel kalem müdürü olarak atadığı ortaya çıktı.

CHP'li başkanlar ailelerinden kopamıyor!

Seyhan Belediyesi’nin haziran ayındaki meclis toplantısında alınan kararla Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, damadı emekli subay Ahmet Erdal Şenyurt’u özel kalem müdürlüğü görevine getirdi.

Ajans Adana'nın haberine göre, 5 yıldır bu görevi yürüten Betül Yamanyılmaz ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğü emrine atandı.

Akay'ın bu atamasının ardından CHP içinde ciddi tepkilerin yükseldiği belirtiliyor.

BU İKİNCİ VAKA

İzmir’de de oğlu Efe Uygur’u, belediye şirketi olan TORBEL A.Ş.’de genel müdür yardımcısı olarak atayan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, tepkiler üzerine geri adım atmıştı.

 Yazılı olarak yaptığı açıklamada, oğlunun şirketteki görevine son verdiğini belirten Uygur, açıklamasında ’’Bizim hiçbir zaman para ve makam hırsımız olmadı, olmaz da. Bunu da en iyi Torbalı halkı bilir. Kamuoyunda oluşan hassasiyet üzerine, henüz bir aylık maaş bile almamış olan oğlumun belediye şirketindeki işine son veriyorum. Oğlum Efe Uygur ben mazbatayı ilk aldığım günden beridir hiçbir menfaat gözetmeden, benim başarılı olmam için emek sarf etmektedir” ifadelerine yer vermişti.

 KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, belediye başkanları ile kampta buluşmuş ve önemli mesajlar vermişti. Dezavantajlı gruplara pozitif ayrımcılık yapılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, belediyede siyaset yapanların da kapının önüne konulmasını istemişti. İşe alımlarla ilgili de net ifadeler kullanan CHP lideri, “Falan milletvekili telefon etti, onun akrabasıymış, hiç dinlemeyeceksiniz. Genel Başkan olarak söylüyorum, Genel Başkanın akrabası olsa bile hiç dinleyemeyeceksiniz. Liyakat çok önemli… Partizanca atamalardan uzaklaşın. İşi ehline vereceksiniz. Uzun bir Adalet Yürüyüşü yaptık, Mısır’daki sağır sultan duydu yürüyüşümüzü. Adaletle yöneteceksiniz. Belediye çalışanlarının özlük haklarına sahip çıkacaksınız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacaksınız. Belediyeyi adaletle yöneteceksiniz ki, size oy vermeyenler bile size saygı duysun” diye konuşmuştu.

KAYNAK: SÜRPERHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5