banner29

CHP'li belediye AK Parti'nin izinde! 51 tabut dağıtacak...

AK Parti belediyelerinin en büyük hizmetlerinden biri olan 'cenaze hizmetleri'ni örnek alan CHP'li Burdur Belediye Başkanı Orkun Encengiz, muhtarlarla yaptığı buluşmada il genelinde 51 tabut dağıtacağını belirtti.

Siyaset 21.10.2019, 16:02 21.10.2019, 22:33
CHP'li belediye AK Parti'nin izinde! 51 tabut dağıtacak...

Burdur Belediye Başkanı Orkun Ercengiz, Muhtarlar Günü dolayısıyla yemekte bir araya geldiği muhtarlara, 51 tabut siparişi verdiğini söyledi. Halktan kopuk 'heykel ve konser' belediyeciliği anlayışından kurtulmaya çalışan CHP'li beldiyenin son icraati herkesi şaşırttı.

HALKI CİDDİYE ALMAYA BAŞLADILAR

Uzun yıllar Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olan 'cenaze hizmetlerinin yokluğu' AK Partili belediyeler tarafından çözüme kavuşturularak, vatandaşın derin bir nefes alması sağlanmıştı. Aynı düşünceden hareketle Burdur Belediye Başkanı Ercengiz de benzer yönde bir hizmete imza attı.

51 KÖYE TABUT

Ercengiz “Biz ölüsüne de dirisine de sahip çıkan bir belediyecilik anlayışı içerisinde bizlerin cenazelerine yakışan bir tabutumuzu köylerimize yapalım dedim. 51 Köy muhtarımıza teslim edilmek üzere tabutların yapılması için talimatımızı verdik. Bizim en sevdiklerimiz, en kıymetlilerimiz onlara yakışan şekilde son yolculuğuna uğurlansın. Bize yakışanın bu olduğunu düşünüyorum. Kasım ayı içerisinde tüm muhtarlarımıza yaptırdığımız tabutları teslim edeceğiz” diye açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?