banner29

CHP'li Dursun Çiçek: HDP'ye bakanlık verebiliriz

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan CHP eski milletvekili, emekli albay Dursun Çiçek, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğini söyledi. Çiçek'in bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı

Siyaset 16.05.2021, 20:28
CHP'li Dursun Çiçek: HDP'ye bakanlık verebiliriz

CHP eski milletvekili, emekli albay Dursun Çiçek, CNNTürk'te katıldığı bir yayında Millet İttifakı ile ilgili konuştu.

Dursun Çiçek, "Millet İttifakı seçimi kazanırsa HDP'li bir Bakan olabilir" açıklamasında bulundu. Millet İttifakı ile terör örgütü PKK'nın devletin içinde güçlenmesine katkı sağlanacağı olarak yorumlanan CHP'li Çiçek'in bu sözleri Twitter'da gündem olurken, çok sayıda tepki aldı.

"SELAHATTİN DEMİRTAŞ İÇİŞLERİ BAKANI, PERVİN BULDAN SAVUNMA BAKANI"

Çiçek'in sözlerini eleştiren isimlerden AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "CHP'li Dursun Çiçek, "Millet İttifakı seçimi kazanırsa, HDP'lilere bakanlık veririz" dedi. Selahattin Demirtaş'ı İçişleri Bakanı, Pervin Buldan'ı Savunma Bakanı mı yapmayı planlıyorsunuz? Millet, kirli planlarınızı sandıkta başınıza yıkacak." dedi.

Yorumlar (2)
Ali 1 ay önce
Bunlara ülkeyi teslim edersek vay halimize!
Pay 1 ay önce
Devleti pay ediyorlar: Bizans ve Sasani artiklari, Eremeni Fars-Mecusi Yahudi Rum-Yunan zindiklar Turk devletini kendi aralarinda pay ediyor!
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?