banner30

banner29

CHP'li vekilden 'bardo' çıkışı! 'Bardo' diye bir hayvan...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, "bardo" diye bir hayvanın varlığını da yurt dışından sakatat ithalatı sıfırlanınca öğrendiğini dile getirdi ve sordu: "Türkiye'ye et getirenin, buğday getirenin ticari sırrı nedir?"

Siyaset 05.11.2019, 14:18
CHP'li vekilden 'bardo' çıkışı! 'Bardo' diye bir hayvan...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda, Gümrük Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerine açıklamalarda bulundu.

KATIRIN KUZENİYMİŞ

CHP'li vekil Gürer, milletvekili olduktan sonra gümrüğü sıfırlanan ürünleri de takibe başladığını ve Mecliste bir milletvekili olarak "bardo" diye bir hayvanın varlığını da yurt dışından sakatat ithalatı sıfırlanınca öğrendiğini dile getirdi. Gürer, “Ya, bu ‘bardo’ denen hayvan nedir diye bir baktım, katırın kuzeniymiş. Onun bile sakatatının bu ülkeye girmesi için gümrüğü sıfırlandı. Ama daha vahim bir durum var: Türkiye'ye ithalat yapanların, gümrükten ürün sokanların kim olduğunu bakanlara soruyoruz, ‘ticari sır’ diyorlar. Türkiye'ye et getirenin, buğday getirenin ticari sırrı nedir? Şimdi bunları öğrenmek istiyoruz. Acaba kimler buradan vurgun vuruyor? Çünkü ülkemizde üretilen ürünler varken, kendi çiftçimize destek verip bu bağlamda sorunları aşmamız olasıyken, tam üretici ürünü ekerken gümrüğü sıfırlayıp diğer ülkelerin ürününü Türkiye'ye sokmak bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Bunun için de birilerinin bu işin içinde olması gerekiyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?