banner29

CHP'li vekilden Trabzonlular'a çirkin hakaret! Pontus Rum...

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün maksadını aşarak Trabzon ve Trabzonlular hakkında skandal açıklamalarda bulundu.

Siyaset 14.11.2018, 16:24 14.11.2018, 16:35

CHP'nin Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün Trabzonlulara ağır hakaretlerde bulundu.

Kadir Mısıroğlu hakkında açıklamalarda bulunan Aygün haddini aşarak, ''Kurtuluş döneminde Trabzon kimlerin elindeydi. Rum Pontus Cumhuriyeti'nin elinde olan bir kent'' dedi.

TARİHİNİ BİLMEYEN BİR VEKİL

Konuyla ilgili A Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, ''Gazi TBMM çatısı altında millet iradesini temsil eden bir milletvekilinin kendi tarihinden haberi olmadan birilerini eleştirirken diğerlerini çok üzücü benzetmelerle beraber özellikle Fatih'in fethettiği Yavuz'un yönettiği Kanuni'nin doğduğu bir şehrin evlatlarının Cumhuriyet'in kuruluşundan ve ondan öncesinde vatana bayrağa en büyük sevdası olan ve bu aşkı uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden Trabzonlulara yapılmış olan bi hakareti şiddetle ve nefretle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Yorumlar (4)
Mustafa Hacikerimoglu 3 yıl önce
1461'de Fatihle fethedilen Postus krallığı (cumhuriyet değil ey cahil ) nín yönetimi Osmanlı Türklerine geçişinden 1924 mübadelesine kadar Karadeniz'de yaşamakta olan bir kısım Rum ahaliden kalan olmamıştır. Ayrica, Pontus ile Rum ayni olmamakla birlikte, Yunanlilar bir illiyet bağı kurarak kendilerine tarihi bir dayanak olusturmaya calisiyorlar. Yunana katki sağlamaya çalışanların başında, menşei Rodos, Girit veya Batı Trakya olan Sebatayist bu kabil vekil namzeti tipler, sirkatini soyler. Bunu anlamanın yolu DNA eşleştirmesidir.. Bu vekil namzeti Hakikatigöremeyen de DNA testine buyursun; hodri meydan! Bakalım hangimizin kökünde Rumluk varmiş !? Dinime küfreden bari..... olsa! Demek ki CHP nin 6 oku, gittikçe kenfi kendine batmaya başladı başladı herhalde... Bu ne cüret, bu ne aymazlik! CHP Genel.Bsk. Yrd. Trabzonlu AkifHamzaçebi Çebi'ye ithaf olunur! Benden bu kadar! Arkadaşina yanit vermek, gayri ona dúşer!
Mustafa Hacikerimoglu 3 yıl önce
1461'de Fatihle fethedilen Postus krallığı (cumhuriyet değil ey cahil ) nín yönetimi Osmanlı Türklerine geçişinden 1924 mübadelesine kadar Karadeniz'de yaşamakta olan bir kısım Rum ahaliden kalan olmamıştır. Ayrica, Pontus ile Rum ayni olmamakla birlikte, Yunanlilar bir illiyet bağı kurarak kendilerine tarihi bir dayanak olusturmaya calisiyorlar. Yunana katki sağlamaya çalışanların başında, menşei Rodos, Girit veya Batı Trakya olan Sebatayist bu kabil vekil namzeti tipler, sirkatini soyler. Bunu anlamanın yolu DNA eşleştirmesidir.. Bu vekil namzeti Hakikatigöremeyen de DNA testine buyursun; hodri meydan! Bakalım hangimizin kökünde Rumluk varmiş !?
Mustafa Hacikerimoglu 3 yıl önce
Yuuuuuuu.....Tuuuuuuuuu h!
Mehmet Dulger 3 yıl önce
Atatürk'ün torunuymuş!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?