banner30

banner29

CHP'li Veli Ağbaba'nın 'ölü sayısı daha fazla' iddialarına Bakan Koca'dan cevap

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın ölüm sayısının daha fazla olduğunu iddia etmesinin ardından AK Partili vekilden çok sert tepki gelirken, CHP'li vekil Bakan Koca'nın kendisini bilgilendirdiğini duyurdu.

Siyaset 30.03.2020, 01:37
CHP'li Veli Ağbaba'nın 'ölü sayısı daha fazla' iddialarına Bakan Koca'dan cevap

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesine ilişkin skandal ifadeler kullandı. Bununla da kalmayan Ağbaba, hiçbir dayanağı olmayan asılsız iddialarda bulundu.

SKANDAL PAYLAŞIM

Ağbaba sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Koronavirüs nedeniyle İstanbul'da 20 kişi hayatını kaybetti. Bu isimler e-devlette var. Virüs yüzünden 1 ilde 1 günde 20 kişi ölüyor; ama '81 ilde toplam 16 kişi öldü' deniliyor.
Bu bir skandaldır!! Bu saatten sonra kime nasıl inanacağız?'' açıklamasında bulundu.


Ağbaba'nın hiçbir dayanağı olmayan sözlerine AK Parti Konya milletvekili Selman Özboyacı'dan cevap geldi.

'ALÇAKLIKTIR'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'ya sosyal medya hesabından cevap veren, Özbayacı, ''Milletin aklını bulandırmaya çalışmaktan başka hiçbir niyeti olmayan bu zihniyet için yalan söylemek, iftira atmak artık nefes almak gibi normalleşmiş vaziyette. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı tarafından kapatılan sistem üzerinden devlet kurumlarını kötülemek alçaklıktır.'' ifadelerini kullandı.

 

'MİLLETİN SAĞLIĞI SİZİN İHTİRASLARINIZDAN DAHA ÖNEMLİ'

Hükümetin koronavirüsün yanında bir de CHP'nin yalanlarıyla uğraştığını belirten Özboyacı, ''Veli Ağababa bir diğer yalanında diyor ki: “gerçekler ortaya çıkmasın diye E-Devlet’te İBB cenaze bilgi sistemine giriş yasaklandı.”Bu alenen devlete atılan iftira niteliğinde bir yalandır. İBB cenaze bilgi sisteminin veri akışını İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı kesmiştir. Hükümetimiz, Millet ile bir olup koronavirüs salgını ile mücadele ediyor, bir de CHP’nin yalanlarıyla uğraşıyor. CHP’li milletvekillerine sesleniyorum: Böylesine kritik bir dönemde bari yalan söylemeyi bırakın. Milletimizin sağlığı sizin siyasi ihtiraslarınızdan daha önemli.'' diye tepki gösterdi.

AĞBABA'DAN YENİ AÇIKLAMA: BAKAN BİLGİLENDİRDİ

CHP'li Ağbaba, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini bu konu hakkında bilgilendirdiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Ağbaba, ''Bakan @drfahrettinkoca bilgilendirdi. İstanbuldaki ölüm sayıları ile kendi açıkladıkladıkları rakamlar arasında görünen tutarsızlığın sebebinin, Resmi açıklama yapıldıktan sonra yaşanılan ölümlerden kaynaklı olabileceğini söyledi.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
Dünya Mateminde Şehid Olanlara Allah Rehmet Etsin Mekanları Çennet Olsun Hastelere Açil Şefa Olsun Çebhe Yene Başladı Karalama Kanpanyasına Şehid Bütün Dünyada Var 100 Olsun 130 Olsun Bilsen Ne Olaçağ Çebhe Siz Allaha Dua İbadet Edin Şu Beladan Kurtulağ Çebhe İslam Yolundan Uzağ HZ.Muhemmed (s.a) Sevmediyi Şeylerden Biride Kin Nifret Şuda Çebhede Var Şehidlerin Sayın Bilsen Ne Olaçağ Bilmesen Ne Olaçağ Olan Oldu Şehidi Bütün Halk Verir Azeride Kaçdane Virüsda Şehid Olup Bilen Yok Bilmemeyimiz Doğrudu Çünkü İnsanlar Daha Korku İçinde Ağlın Kayıp Eder Hayatda Her Kesin Çanı Kiymetli Çebhe Türk Halkında Sizden Heçneyi Gizletmek Olmaz Sizin Yerin Üstünde Yerin Altındada Gizli Örbütünüz Fetönuz Var Haberleri Size Çatdırar Dünya Matemde Şehid Sayın Müzakire Ediler Korkma Sizden Ölen Olsa Hemen Başsağlığı Yapılır Umarım Çebheden Virüsden Ölen Yok Sizler Spirtin İçinde Yaşayırsınız Korkmayın Ölmersiniz Virüs Sizin Kin Nifretinizi Gördükde Kaçar
F.S.V 1 yıl önce
Bu millet sana bizi korkut diye oy vermedi. bre akıldan yoksun provakatör yaratık,
Mustafa doger 1 yıl önce
Bir Malatyalı olarak senden utanıyorum sen asla Malatyalı olamazsın sen gainsin şerefsizsin alacaksın ugrastigin şeye bak Malatya'da senin gibi bir haini milletvekili yaptılar ya yazıklar olsun ahlaksız herif
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?