banner5

banner29

CHP'nin ağır topu Cemil Ekşi'den İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'na tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin İstanbul'daki önemli isimlerinden olan siyasetçi Cemil Ekşi, sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sert sözlerle yüklendi.

Siyaset 20.04.2020, 19:02
CHP'nin ağır topu Cemil Ekşi'den İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'na tepki

Geçmiş dönemde CHP'nin İstanbul İl Başkanlığı Yardımcılığı, Tuzla Belediye Başkanı adaylığı gibi görevler üstlenen ve parti içerisinde 'CHP'nin İstanbul'daki ağır topu' olarak adlandırılan Cemil Ekşi, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu'nu eleştiren bir paylaşım yaptı. 

''FETÖ'CÜLER ÖNEMLİ POZİSYONLARDA GÖREVLENDİRİLİYOR''

Ekşi'nin paylaşımı şu şekilde;

''Değerli arkadaşlar bugünlerde İstanbul Büyükşehir Belediyemizin iştirakleri oluşturuluyor. Elbette burada bir sorun yok ancak yıllardır iktidar özlemi çeken emek veren bedeli ödeyen gerçek Cumhuriyet Halk Partililer acaba bir kenara mı itiliyor? Bence itiliyor. Bu partide hiç emeği olmayanlar, hiç hak etmeyenler hatta hiç hakkı olmayanlar maalesef Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli pozisyonda görevlendiriliyorlar.

Mesela bunu Tuzla için söyleyebilirim. Şahsiyet FETÖ'cü, ne olduğu belirsiz bireyler bir yerde görev alıyorsa hatta yetmiyorsa bir de iştiraklere korunmak isteniyorsa buna bütün Tuzladaki Cumhuriyet Halk Partilerin el birliğiyle itiraz etmeli...

Eğer bugün siyasette emeği olmadan emek hırsızları şahsiyet karaktersiz bu insanları bu partinin gerçek sahibi olan onurlu ve şerefli Cumhuriyet Halk Partilerin emeğini çalıyorsa onların hak ettiği makamlara çöküyorsa partililer buna sessiz kalmamalı bence... Başta Tuzla ilçe başkanı Ali Eren Bingöl ve yönetimi, belediye meclis grubu ve Cumhuriyet Halk Partisi için yıllardır Tuzla'da bedel ödeyen insanlar ne öyle şahsiyetsiz karaktersiz insanları bir görevden sonra ikinci bir göreve gitmelerine karşı çıkacaklardır.

Sonunda siz isim isteyeceksiniz zaten ben söyleyeyim. Siz de biliyorsunuz Büyükşehir iştiraklerinde talebi olan eski ilçe başkanımız Aliekber Kızılkan, Ali Çelik, Mehmet Çalasın Cemal Aslan, Erol Çakır gibi arkadaşlar değil...

Dün partiye gelip üzerinde büyük bir şaibe de FETÖ'cü olduğu iddia edilen Bülent Akköse denilen bu şahsiyetin böyle bir göreve getirilmesi Tuzla Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne bir saygısızlıktır.

KAFTANCIOĞLU'NA: SÖYLEDİKLERİNİZİN ARKASINDA DURUN

Buradan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na seslenmek istiyorum bugüne kadar televizyonlarda, medyada, basında söyledikleriniz doğruysa arkasında durun. Sahtekar, yalancı, riyakarları örgütünü ona koymaya hakkınız yoktur. Yoksa sizi de aynı düşünceyle görünür unutmayın.

İMAMOĞLU'NA: YANLIŞ YAPIYORSUNUZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da sesleniyorum. Tuzla'nın hiç kimsenin düşüncesini almadan, hiçbir emeği olmadan, saygı duymadan ne olduğu belirsiz böyle bir kişiyi hangi kritere göre görevlendirdiniz? Bunu biz de bu partiye emek veren size destek veren biri olarak öğrenmek istiyoruz. Bu da bizim hakkımızdır diye düşünüyoruz sayın Başkan... Siyasetten bir emeğin karşılığını vereceksiniz kişisel tercihlerinizde bunu yapamazsınız. Emeği ve bugüne kadar yapılanları almalısınız. Ama takdir sizin şu an Süleyman sizsiniz, mühür sizde... Ama bilesiniz ki, bir daha Tuzla'ya geldiğinizde bu örgüt size söyleyeceğini bilir. Onlar belki bugün bir şey söyleyemiyor ama ben söylüyorum.

Yanlış yapıyorsunuz. Bu yaptıklarınız yanlıştır. Elbet bir gün bedelini siyaseten ödersiniz ben açıkça söylüyorum...''

CEMİL EKŞİ KİMDİR?

1968 Rize doğumlu olan Cemil Ekşi Lise mezunudur.

1990 yılında aile mesleği olan müteahhitliğe başladı. 1997 yılında Tuzlaspor Kulüp Başkanlığı yaptı. Tuzlaspor’a başarılı bir süreçten sonra şampiyonluk yaşattı.

1998 yılında Tuzla Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanlığı görevinde bulundu.

1999 Yerel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Orhanlı Belediye Başkanı seçildi ve 2 dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

2000 yılında Anadolu Yakası Engelliler Basketbol Kulübü Başkanlığı yaptı. 2006 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı.

2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tuzla Belediye Başkan Adayı oldu. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla İlçe Başkanı seçildi.

2011 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Cemil Ekşi halen Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif olarak siyaset yapmaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?