banner5

banner29

CHP Şişli'de Meltem Cumbul!

Yaklaşan yerel seçimlerde, gözler hala kritik il ve ilçelerde aday açıklamayan CHP'ye çevrilmişken gece saatlerinde bomba bir gelişme yaşandı. CHP'nin en çok merak edilen ilçesi Şişli'ye aday gösterilen ismin ünlü oyuncu Meltem Cumbul olduğu kulislere bomba gibi düştü.

Siyaset 22.01.2019, 08:53 22.01.2019, 08:57
CHP Şişli'de Meltem Cumbul!

Kulislere göre CHP Şişli'den ünlü oyuncu Meltem Cumbul'u belediye başkan adayı olarak gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara'daki evinde akşam yemeğinde buluşmasının ardından gece saatlerinde kulislere bomba gibi bir haber düştü. Edinilen bilgilere göre CHP'nin en çok merak edilen ilçesi ve İstanbul'un önemli ilçelerinden Şişli'de oyuncu Meltem Cumbul aday gösterildi.

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'DEN SÜRPRİZ ZİRVE

CHP'nin haftasonu yapılacak kritik PM toplantısı sonrası, İYİ Parti ile yürütülen işbirliği görüşmelerinde son rötuşların yapılması için sürpriz bir zirve yapıldı.

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı'yı makamında kabul eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ardından İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in misafiri oldu.

AKŞAM YEMEĞİNDE Mİ KARAR VERİLDİ?

Akşam yemeğinde, başta İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ikamet ettiği Üsküdar'ın da içinde yeraldığı İstanbul'un ilçeleri ile ilgili uzlaşma sağlandığı ve kurmayların yapılan anlaşmayı bugün protokole bağlayacağı öğrenildi.

Kulislere düşen bir diğer iddia ise Şişli'de Meltem Cumbul'un aday gösterilmesine Kılıçdaroğlu ve Akşener'in sürpriz buluşmasında karar verildiği.


MUSTAFA SARIGÜL SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

CHP'den Şişli için aday adaylığı başvurusu yapan Mustafa Sarıgül'ün aday olmasına sıcak bakılmamasının ardından ilçede çalışmalarını hızlandırdı. Sarıgül'ün Şişli'den başka yerde aday olmak istemediği ve aday gösterilmezse DSP ya da bağımsız olarak aday olacağını belirtmişti.

"REKOR OYLA KAZANACAĞIM"

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet'ten İpek Özbey'e konuşan Mustafa Sarıgül, CHP'nin kendisini aday göstermeyeceği yönündeki iddialara yanıt vermişti. Sarıgül, "Bana İstanbul'u emanet eden partim Şişli'yi mi vermeyecek? Rekor oyla kazanacağım" açıklamasını yapmıştı.

Üç dönem Şişli'yi yöneten ve ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Mustafa Sarıgül, yeniden Şişli için çalışma yürütüyor.

Kaynak:f5haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?