CHP ve MHP'den Babacan’a ret!

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP lideri Deniz Baykal randevu vermedi.

CHP ve MHP'den Babacan’a ret!

Dışişleri Bakanı Ali Babacan 2008 Ulusal Program taslağıyla ilgili bilgi vermek için muhalefet turuna çıktı ancak CHP ve MHP'den randevu alamadı. 

Babacan'a olumlu yanıt Büyük Birlik Partisi'nden geldi. Dışişleri Bakanı, Yazıcoğulu'nu meclisteki makamında ziyaret etti. 

Görüşme sonrasında açıklama yapan Babacan, CHP'den kendilerine Baykal'ın müsait olmadığı bilgisinin verildiğini belirtti. 

Dışişleri Bakanı, taslağın Genel Başkan Yardımcısı Öymen'e AB Genel Sekreterliği'nden bir yetkili tarafından sunulacağını söyledi. 

Babacan "MHP ile görüşecek misiniz?" sorusuna ise "MHP'den de randevu talebimiz oldu, onlar da bize bir isim verdiler. Dolayısıyla biz de o kişiye ulusal program taslağını göndereceğiz" cevabını verdi.

YARIN ZEKİ SEZER'LE GÖRÜŞECEK

Yarın gün boyu UP'ye ilişkin temaslarının olacağını söyleyen Babacan, bu çerçevede DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ile de bir araya geleceğini belirtti. Yazıcıoğlu da açıklamasında, Babacan'ın kendisine UP ile ilgili bilgi verdiğini, bu çerçevede UP'nin genel çerçevesi açısından değerli fikirler edindiğini ifade etti. 

UP taslağıyla ilgili gerekli incelemeleri yaptıktan sonra görüşlerini sunacaklarını söyleyen Yazıcıoğlu, "UP'nin Türk milletinin ülkesi ve devletiyle bölünmez bütünlüğünü koruyarak, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek ve Türkiye'yi tam anlamıyla demokratikleştirecek bir anlayış içinde olması temel prensiplerimizdir" diye konuştu. 

Yazıcıoğlu, yurt dışı programı nedeniyle kendisiyle pazar günü görüşen Babacan'a teşekkür etti. BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ayrıca, Ermenistan'daki başarısı nedeniyle Türk milli takımına teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5