CHP'de kriz! Vekiller garanti yerlerden belediye başkanı olmak istiyor...

Gazeteci-yazar Deniz Yıldırım, CHP'li bazı milletvekillerinin 'garanti yerlerden' aday gösterilmek için kulis yaptığını iddia etti.

CHP'de kriz! Vekiller garanti yerlerden belediye başkanı olmak istiyor...

Deniz Yıldırım, bugünkü yazısında "Seçime 3 ay kala, halkı dışlayarak, bize kızgınlığını hesaba katmadan, kapalı kapılar ardında belirlenecek adaylarla geriletiriz' stratejisi tutmaz" ifadesini kullandı.

Yıldırım, şöyle devam etti:

Son yerel seçimden bu yana mahalle mahalle örgütlenen, halkın içinden, sevilen isimleri somut çözümlerle ve yerel programıyla gün gün yükselten bir strateji uygulamadan "seçime 3 ay kala sahaya ineriz" diyorsanız; kusura bakmayın, aday tartışması bunların yokluğunun, yapılmamasının, seçim dışı zamanlarda varlık gösterememenin, kadro geliştirmemenin örtüsü haline gelmiş demektir.

Üstüne bir de 4 ay önce milletvekili seçilmiş kimi isimlerin garanti yerlerden belediye başkan adaylığı için kulis yaptığı haberleri yayılıyor. "Ülkede iktidar olamıyoruz; bari belediyelerde, kendi dar alanımızda iktidar hissini tadalım" siyasetiyle bütünleşen bir adaylık süreci, ülkede iktidar olmaya ön açmayacağı gibi, yerelde de belediyeleri kazandırmaz.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5